\"Mutluluk\" Yakında Sinemalarda... posteri Türkiye’de olduğu kadar dünyada da büyük yankı uyandıran Zülfü Livaneli’nin “MUTLULUK” adlı kitabı, yönetmen Abdullah Oğuz tarafından sinemaya uyarlandı. ANS Prodüksiyon ve Yunan şirketi Highway Productions’ın ortak yapımı olan filmde başrolleri Talat Bulut, Özgü Namal ve Murat Han paylaştı. Filmde ayrıca Lale Mansur, Mustafa Avkıran, Emin Gürsoy, Şebnem Köstem, Meral Çetinkaya, Alpay Atalan gibi isimler rol aldı.

Meryem (Özgü Namal), Cemal (Murat Han) ve İrfan’ın (Talat Bulut) tesadüfler sonucu hayatlarının kesişmesiyle başlayan filmde töre, aşk, kaçış ve farklı hayatların buluştuğu yolculukta yaşananlar anlatılıyor. Nefes kesen bir takibin de yaşandığı filmin müzikleri Zülfü Livaneli tarafından yapılıyor.

9 Mart’ta vizyona girecek olan Euroimages destekli filmin çekimleri 8 hafta sürdü. Çekimleri Marmaris, Bodrum, Karaman Taşkale Köyü ve İstanbul’da gerçekleşen filmde genel bir Türkiye panoraması da dikkatleri çekecek.

Türkiye’de 39 baskı yapan “MUTLULUK”, Amerika, İngiltere, İsveç, Yunanistan, Fransa ve daha pek çok ülkede en çok satan kitaplar arasında yer aldı.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 14:05:03

4

duygu yüklü müthiş bir film

Yandex.Metrica