Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü iftiharla sunar!

29 Mayıs 2015 10:37

Liseli genç yönetmenler için yine liseliler tarafından düzenlenen ve alanında ilk olan 12. Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nı uluslararası  platforma taşıyan İstanbul Lisesi Sinema Kulübü, ilk festivalini düzenlemeye hazırlanıyor.

2-4 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleşecek “Altın Boğa Kısa Film Festivali”; üç gün süresince yerli ve yabancı kısa film seçkilerini, alanında uzman kişilerle yapılacak atölye ve söyleşileri genç sinemaseverlerle buluşturacak. 2 Haziran’da açılış galasıyla başlayacak festival, 4 Haziran gecesi birincilik ödülü “Altın Boğa”nın sahibini bulacağı ödül töreniyle sona erecek. Öncelikli hedefi lise öğrencilerini hem teorik hem pratik sinema alanında aydınlatmak olan, danışmanlığını SİYAD üyesi Fırat Sayıcı’nın üstlendiği Altın Boğa Kısa Film Festivali’ne İstanbul Lisesi ve Pera Müzesi ev sahipliği yapacak. 12. Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nın jüri koltuğunda Engin Çağlar, Atilla Dorsay, Bennu Yıldırımlar, Ertuğrul Karslıoğlu, Serdar Akbıyık, Peyami Çelikcan, Selim Evci, Ali Demirel, Mahmut Fazıl Coşkun ve Ahu Türkpençe oturuyor.

Festival programının önümüzdeki günlerde belirginleşecek detayları ve Altın Boğa Kısa Film Yarışması’yla ilgili ayrıntılı bilgi için www.ielsinema.com adresi takip edilebilir.

w456usrtusrmansuryıldırım

29 Mayıs 2015 13:15

Gerçekten güzel bir festivale benziyor jüride atilla dorsay olması güzel olmuş ama 1.olan yarışmacıya lisede olsa 1.500 dolar ödül veielecekmiş böyle bir jüride yarışacaksın ve 1.olsan 1.500 dolar alacaksın ben liselilerin yerinde olsam hiç katılmam.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica