"Çanakkale Kısa Film Festivali" için başvurular başladı! posteri

Çanakkale zaferinin 100. yılı şerefine ilk kez 26 – 27 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Çanakkale Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve Çanakkale Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen festivale son başvuru tarihi ise 16 Ekim 2015.

Bu yıl birincisi düzenlenen Çanakkale Kısa Film Festivali’ne, 1915 Çanakkale zaferinin 100. Yılı’na atfen “Çanakkale Ruhu”nu yansıtan; kahramanlık, milli birlik ve beraberlik, barış ve dostluk, vatan için yapılan fedakarlıklar, vatan sevgisi gibi milli ve manevi değerlerin konu olarak seçildiği, öğrenci ve profesyonellerin çektiği kısa filmler katılabilecek.

Festivalin amacı hiçbir menfaat gözetmeksizin ve hiçbir engel tanımadan vatanı ve milleti uğruna, sevdiklerinden ve canlarından vazgeçme, ait oldukları toprakların vatan olabilmesi ve ilelebet payidar olma mücadelesini vermede tereddüt etmeme fedakarlığı olan “Çanakkale Ruhu”nu yansıtabilmek, sinema sanatını sevdirme ve tanıtmanın yanı sıra, sinemanın toplumsal farkındalık oluşturması işlevini öne çıkarmak.

Danışmanlığını sinema yazarı Fırat Sayıcı’nın üstlendiği festivalin yönetmenliğini ise 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Meral Açıkgöz yapıyor. Alanında uzman isimlerden oluşturulacak jürinin değerlendireceği yarışma sonucunda, birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye ise 3.000 TL para ödülü verilecek.

Festival ve yarışma koşulları hakkında ayrıntılı bilgi için;

canakkalekisafilmfestivali.com 

İLETİŞİM:

Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi

Merkez / ÇANAKKALE

0 (286) 218 05 70

iletisim@canakkalekisafilmfestivali.com

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 05 Haziran 2015 20:07:31

8

Güzel bir festival olacak gibi bir şansımı deneyeceğim 1.olana 10 bin verilmesi güzel olmuş malesef bazı festivaller 1.olana 5 bin hatta 3 bin veren var kısa filmciler için bir avantaş çanakkale gibi önemli bir konuda kısa film yapmak bile çok güzel olacak.

Yandex.Metrica