14. Filmekimi’nde bir film daha belli oldu! posteri

Festivalde izleme şansı bulabileceğimiz bir film daha dün akşam açıklandı. Paolo Sorrentino’nun Altın Palmiye adayı son filmi Youth‬, bu seneki Filmekimi’nin filmleri arasında yerini aldı.

İtalyan sinemasının en iddialı yönetmenlerinden biri olan Paolo Sorrentino, 2013 yılında yayınlanan ve Akademi ile Altın Küre başta olmak üzere yer aldığı tüm festivallerden ödüller ile dönen filmi La Granda Bellezza filminin ardından, yeni filmi Youth ile de adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Filmin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini Sorrentino yaparken, filmin başrollerinde Micheal Caine, Racher Weizs, Jane Fonda, Harvey Keitel ve Paul Dano gibi güçlü isimler yer alıyor.

Fred ve Mick iki eski arkadaştır. İki kafadar, yılların yorgunluğunu atabilmek için Alpler’in kalbine doğru yolculuğa çıkarlar. Fred artık emekli olmuş bir besteci, Mick ise hali hazırda projeler üretmeye devam eden bir yönetmendir. İkili, toplumun karmaşasından uzaklaşmak için adeta “sığındıkları” bu konforlu otelde hem kendi çocukları hem de yeni jenerasyonun eğilimlerine dair yeni bakış açıları edinirler. Özellikle Mick, bu otelde tanıdığı yeni insanları, yeni filminin öyküsüne taşımayı hedeflemektedir. Mick üretirken, birileri de Fred’in yeniden müzik kariyerine dönüş yapmasını beklemektedir.

Kaynak : kulturelması

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 15 Haziran 2015 19:02:39

7

Güzel bir filme benziyor paolo sorrentino nun her filmi izlemeye değer italyadan hollywooda yükseldi umarım bizim yönetmenlerde bu başarıyı yakalar filmi merakla bekliyorum.

Yandex.Metrica