Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ana Yurdu perdeyi Venedik'te açıyor

24 Temmuz 2015 03:00

Senem Tüzen’in ilk uzun metraj filmi Ana Yurdu, 2 - 12 Eylül arasında düzenlenecek 72. Venedik Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Festivalin Uluslararası Film Eleştirmenleri Haftası Bölümü'nde yarışacak olan film, aynı zamanda Geleceğin Aslanı Ödülü adayları arasında da yer alıyor. 

Esra Bezen Bilgin ve Nihal Koldaş’ın başrollerini paylaştığı Ana Yurdu, romanını bitirmek için anneannesinden kalan köy evine giden Nesrin’le beklenmedik bir şekilde ziyaretine gelen annesi Halise’nin tansiyonu gitgide yükselen öyküsünü anlatıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yapım desteğiyle gerçekleştirilen filmin çekimleri geçtiğimiz sene Niğde'de gerçekleştirildi. Ana Yurdu yapım aşamasında İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Atölyesi kapsamında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Melodika Ses Post Prodüksiyon Ödülleri’ni kazandı. Ayrıca Almanya Connecting Cottbus Ortak Yapım Marketi ve Selanik Film Festivali Crossroads Ortak Yapım Forumu’nda da En İyi Film Projesi Ödülleri’ne layık görüldü. Yapımcılığını Zela Film’in üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini Vedat Özdemir yaptı.

 şabanoviç

1 Ağustos 2015 17:48

çok hoş bir filme benziyor konusunu çok beğendim

Cevap Yaz

mansuryıldırım

24 Temmuz 2015 13:03

Güzel bir filme benziyor konusu çok iyi umarım geleceğin aslanı ödülünü alır yukarıda filmin bir sahnesi olan fotoğrafdaki yüz ifadeleri bile çok iyi merakla bekliyorum filmi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica