Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Abluka Altın Aslan için yarışıyor

29 Temmuz 2015 13:17

2012 yılında ilk filmi Tepenin Ardı ile Berlin Film Festivali'nde Caligari Ödülü ve Asya Pasifik Film Ödülleri'nde En İyi Film ödülü olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışında otuzun üzerinde ödül alan Emin Alper'in ikinci uzun metraj filmi, Abluka dünya galasını Venedik Film Festivali'nin Ana Yarışma bölümünde gerçekleştirecek.

Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron'un başkanlığındaki Altın Aslan jürisinde Nuri Bilge Ceylan, Alman oyuncu Diane Kruger, İngiliz yönetmen Lynne Ramsay ve Tayvanlı yönetmen Hou Hsiao-hsien gibi dünyaca ünlü isimler yer alıyor.

Emin Alper’in yazıp yönettiği Abluka’da, yoğun bir politik şiddet ortamında ayakta kalmaya çalışan iki kardeşin hikayesi anlatılıyor. Filmin başrollerinde Mehmet Özgür ve Berkay Ateş yer alırken, onlara yardımcı rollerde Tülin Özen, Müfit Kayacan ve Ozan Akbaba eşlik ediyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eurimages (Avrupa Konseyi), CNC (Fransa), Doha Film Institute (Katar), Visons Sud Est (İsviçre) tarafından desteklenen, Liman Film'in yapımcığılığında Paprika Films (Fransa) ve Insgnia'nın (Türkiye) ortak yapımcılığında gerçekleştirilen Abluka'nın Türkiye'de sonbaharda vizyona girmesi planlanmakta.şabanoviç

1 Ağustos 2015 17:47

gezi parkı olaylarını anlatan bir film gibi geldi bu film bana bu benim düşüncem

Cevap Yaz

mansuryıldırım

29 Temmuz 2015 20:02

Çok büyük bir başarı umarım altın aslan ödülünü alır jüride nuri bilge ceylanın olması büyük avantaj.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica