Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fatih Akın "Tschick" Filmiyle Geliyor

5 Ağustos 2015 03:00

"Aşka Ruhunu Kat / Soulkitchen", "Duvara Karşı / Gegen die Wand" ve "Yaşamın Kıyısında / Auf der anderen Seite" filmlerinin ödüllü yönetmeni Fatih Akın, yeni bir yapımla beyazperdeye dönüyor.

Alman yazar Wolfgang Herrndorfs'un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla kopya satan aynı adlı best seller romanından uyarlanacak olan "Tschick"  filmi 14 yaşındaki Maik'i konu alıyor. Berlin'de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen Maik'in yaz tatilinde annesi rehabilitasyon merkezine yatırılır ve babası genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirirken okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde maceraya atılırlar.

Yapımcılığını Alman yapımcı Marco Mehlitz'in üstleneceği yapımda yönetmen olarak ilk düşünülen isim David Wnendt idi. Ancak Mehlitz'in kararıyla projeyi Akın devraldı. Çekimleri Eylül ayında başlayacak olan filmin vizyon tarihi ise 15 Eylül 2016 olarak belirlendi.şabanoviç

8 Ağustos 2015 09:40

fatih akın düşüşte bu filmleri yapacağına biraz sinemaya ara vermeli iyi bir filmle dönmeli

Cevap Yaz

mansuryıldırım

6 Ağustos 2015 08:08

Filmin konusu sinemada bir çok kez işlenmiş bir konu ama filmin hikayesi fatih akının sevdiği hikayelerden umarım kesik filmi gibi bir hayal kırıklığı olmaz filmi merakla bekliyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica