Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altın Koza yarışma filmleri belli oldu

21 Ağustos 2015 03:00

22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın finalistleri belli oldu. Heyecanla beklenen yarışmada 15 film, jüri önüne çıkacak.

14 - 20 Eylül tarihleri arasında yapılacak 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın finalistleri belli oldu. Sinema dünyasının heyecanla beklediği ve her yıl olduğu gibi yoğun ilgi gören yarışmaya başvuran 58 eserden 15'i, jüri önüne çıkmaya hak kazandı.

Altın Koza Film Festivali'nin dünyaca tanınan bir organizasyon haline gelmesi ve Türk sinemasının büyüyüp gelişmesi için çaba harcamaya devam edeceklerini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Festivalimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın gördüğü ilgi her yıl daha da artıyor. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Türk sinemasının gelişmesi için destek vermeye vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Yarışmanın finalistleri şöyle:

Abluka - Emin Alper

Anayurdu - Senem Tüzen

Çalsın Sazlar - Nesli Çölgeçen

Dolanma - Tunç Davut

Eksik - Barış Atay

Gece - Erden Kıral

Kar Korsanları - Faruk Hacıhafızoğlu

Kasap Havası - Çiğdem Sezgin

Misafir - Mehmet Eryılmaz

Nefesim Kesilene Kadar - Emine Emel Balcı

Saklı - Selim Evci

Sarmaşık - Tolga Karaçelik

Toz Bezi - Ahu Özyurt

Yarım - Çağıl Nurhak Aydoğdu Kılıç

Yemekteydik ve Karar Verdim - Görkem Yeltan

En iyi film seçilecek eserin, 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacağı yarışmada, finalist filmlerden dördünün dünya prömiyeri, sekizinin ise Türkiye prömiyeri Adana'da yapılacak. Yarışmanın ödülleri, 19 Eylül Cumartesi gecesi gerçekleştirilecek Ödül Töreni'nde belli olacak.şabanoviç

21 Ağustos 2015 19:48

bence abluka alacak ödülü

Cevap Yaz

dikişsizsabri

21 Ağustos 2015 18:44

Arzu Okay'ı görmeyi çok istiyorum. sırf bu yüzden ödül törenine katılacağım.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

21 Ağustos 2015 16:57

Yarışmadaki filmlerin çoğu iyi film ayrıca istanbul film festivalinin ertelenmesinden dolayı ordaki çoğu filmin ilk 15 de olması güzel düşünce umarım hak eden filime gider en iyi film ödülü merakla bekliyorum festivalin başlamasını.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica