Sinema rekora koşuyor! posteri

2015 yılı Ocak ayından Ağustos ayı sonuna dek 86 filmin vizyon gördüğü salonlarda,  bu rakam yıl sonu 130 filme ulaşacak!

Ocak ayından bu yana 6 film 1 milyon barajını geçti.

2 Milyon barajını geçip 3.735.000 bilet satan MUCİZE filmine hiçbir film yaklaşamazken,  en yakın rakibi KOCAN KADAR KONUŞ’a 1.750.000 bilet fark yarattı.

Yeni projeler göz kamaştırıyor !

Sıklıkla yapılan korku ve bol komedi yine vazgeçilmezlerin arasında yer alırken 18 Eylül de gösterime çıkacak DETAY farklı bir sinema dili ve oyunculuk performansı ile adından çok söz ettirecek. Yosi Mizrahi, Deniz Uğur, Burak Hakkı, Necmi Yapıcı ve Toprak Sağlam oynadı Korhan Bozkurt yönetti.

Zeki Demirkubuz sahne alıyor ve uzun zamandır üzerinde çalıştığı , gösterimini birkaç kez ertelediği ,  BULANTI  ,  Uğur Yücel’in oynadığı ama bu kez  oğlunun yönettiği YAKTIN BENİ, Cem Yılmaz projesi ALİ BABA VE 7 CÜCELER, bizden bir animasyon KÖTÜ KEDİ ŞERAFETTİN, ilk filmleri 7 milyon barajını geçen 2. Film olma özelliği ile bir rekoru elinde bulunduran DÜĞÜN DERNEK 2, Çağan  Irmak’ın yönettiği Demet Akbağ , Yetkin Dikinciler’in rol aldığı NADİDE HAYAT yeni dönemim göze batanları.

yeni dönem diğer filmler: En Güzeli, Asimetrik, Firak, Dabbe6, Can Tertip, Kara Bela, Aşk Nerede, Yok Artık, Madımak,  Robinson Crusoe , Guruldayan Kalpler, Adana İşi, Piyasadan Büyük Alacağımız Var, Kafes, Vesvese, Elvenmeden Olmaz, İlk  Gülüşte Aşk, Geniş Aile,

Tahminler 2015 yılı sonuna kadar yerli filmlere 45 milyon biletin kesileceği yönünde. Sektör geçen yıl yerli- yabancı 55 milyon bilet satarken bu yıl rakamın 60 milyon olacağı sanılıyor.

Kaynak : www.nizameren.com

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 22 Ağustos 2015 12:55:18

7

Filmlerde her yıl artış var bu güzel bir şey ama çoğu ticari komedi ve korku filmi ticari olup iyi olan filmimiz yok amerikada hem ticari hem kaliteli gişe filmleri yapılıyor bizde gişe filmi sabun köpüğü olacak düşüncesinden kurtulup kaliteli filmle r yapılmaya çalışılırsa türk sinemasının önü açık sanat filmlerimiz bunun göstergesi umarım ticari gişe filmlerimizde biraz özenli seyirciyi ciddiye alan kaliteli işler yapılırda bu sorunda çözülür.

Yandex.Metrica