Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altın Koza Film Festivali açılış ve kapanış törenleri iptal

8 Eylül 2015 16:59

Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl 22.'si 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen olan Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin açılış ve kapanış törenleri artan terör olayları yüzünden iptal edildi.

İşte, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sayfasında yayınlanan o açıklama:

“Hazırlıklarına bu heyecan ve niyetlerle başladığımız 22’nci Uluslararası Altın Koza Film Festivali için de, sinemanın toplumu hapsedildiği karanlıktan çıkaracak bir ışık huzmesi işlevi göreceği, sanat çevrelerinin bir nevi vizyon atölyesi olarak değerlendirebileceği dolu bir program öngörüyorduk. Ancak, son olarak Dağlıca ve Iğdır’da uğradığımız kalleş saldırı ve aldığımız yürek dağlayıcı şehit haberleri, Adana’yla bütünleşen Uluslararası Altın Koza Film Festivali için duyduğumuz coşku ve heyecandan geriye tarifsiz bir burukluk bıraktı. Bu koşullarda festivalin geleneksel açılış ve kapanış törenlerini, konser ve diğer faaliyetleri iptal etmeye karar verdik. Bu yıl Uluslararası Altın Koza Film Festivali sadece sinema boyutuyla dar kapsamlı olarak tören ve konserlere yer verilmeksizin devam edecektir.

Her yıl düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ile bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek Adana Konulu Uzun Metraj Senaryo Yarışması sonuçları değerli jüri üyelerimizin değerlendirmeleri sonucu basın yoluyla ilan edilecektir.

Bu vesileyle, PKK terör örgütünün devletimizin varlığı ve evlatlarımızın canına kast eden alçak saldırılarını bir kez daha kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gözyaşı kurumayan, ağlayan analarımız başta olmak üzere, ateş düşen bütün ocaklarımıza sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun…”mansuryıldırım

9 Eylül 2015 08:09

Tam tersi hiç durmadan bu festivaller devam etmeli insanlar moral bulmalı yoksa karalar bağlanılırsa bazı kesimlerinin ülkede türk ve kürt hatta sünni ve alevi düşmanlığı çıkarmalarından korkuyorum ülkemizde umarım bir an önce barış anlaşması yapılırda bu şehit haberleri son bulur ülke huzura kavuşur.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica