4. Uluslararası Van Gölü Film Festivali Finalist Filmleri posteri

Finalist Sinema Filmleri :

1- Awat Osman Ali – Leave to Stay (64 Dk.)(2013)(Amerika - Irak Kürt Yönetimi )(Başvuru Sinema  Filmi) (Finalist)

2- Salem Salavati - The Last Winter(75 Dk.) (2013) (İran Kürdistan Eyaleti )(Başvuru Sinema  Filmi (Finalist)

3- Garin Hovanisian – 1915 Movie (82 Dk.)(2015) (Amerika  – Ermenistan) (Başvuru Sinema  Filmi ) (Finalist)

4- Taha Karimi  - 1001 Apples (74 Dk.)(2013) (Irak Kürt Yönetimi)(Başvuru Sinema  Filmi) (Finalist) (*Gerekçeli: Geçen sene (2014) teknik bir aksaklık nedeniyle ana jüri izlemeyi gerçekleştirememişti, Festival Yönetimi kararıyla filmin başvurucusuna resmi yazı ile bildirilmiş ve bu sene (2015) ön elemesiz listede yer alınmasına karar verilmişti. )

5- Aydın Sayman – İçimdeki İnsan (100 Dk.)(2015)(Başvuru Sinema  Filmi) (Finalist)

6- Barış  Atay – Eksik (106 Dk.)  (2015) (Başvuru Sinema  Filmi) (Finalist)

7- Aysim Türkmen  – Çekmeköy Underground (96 Dk.)(2015) (Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

8- Erol Mintaş – Annemin Şarkısı (103 Dk.) (2014)(Başvuru Sinema  Filmi) (Finalist)

9- Cengis T. Asiltürk – Albatros'un Yolculuğu (100 Dk.)(2015) (Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

10- Murat Tüter - Aşk-ı Suzan (71 Dk.) (2014) (Başvuru Sinema Filmi) (Finalist)

11- Halil Özer – Firak (Başvuru Sinema  Filmi)(97 Dk.) (2015) (Finalist)

Finalist Belgesel Filmler:

1- Nefin Dinç – Artık Hayallerim Var (62Dk.) (2015)Başvuru Belgesel Film)(Finalist)

2- Zafer Özgentürk - Süveydiye'nin Çiçekleri (51 Dk.) (2015)(Başvuru Belgesel Filmi) (Finalist)

3- Zekeriya Aydoğan - Şilfitazi  (47 Dk.)(2015)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

4- Nezahat Gündoğan – Dersim’in Kayıp Kızları  (Hay Vay Zaman)(85 Dk. ) (2014)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

5- Bingöl Elmas – Komşu Komşu Huuu (54 Dk.)(2014) (Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

6- Ahmet Bikiç – Koro (20 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

7- Bulut Renas Kaçan – Rêger (23 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

8- Bahriye Kabadayı Dal – Hakkari’nin Gizemli Taşları  (40 Dk.) (2014)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist) 

9- Güliz Sağlam Tepecik Hayal Okulu (55Dk.) (2015)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

10- Orhan Çalışır, Cengiz Kültür, Dirk MeiBner - Zülfü Livaneli-Doğu ile Batı Arasında Bir Ses -  (60 Dk.) (2014) (Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

11- Armen Gasparyan - The Stolen Chıldhood (Ermenistan )(60 Dk. ) (2014)(Başvuru Belgesel Film) (Finalist)

Ön Elemeyi Geçmeyen Filmler :

1- Hussan Sewdin - Shawi Hisab (Irak Kürt Yönetimi) (Başvuru Sinema Filmi) (Gerekçe: Ön Jüri Kararı)

2- Aydın Orak – Cewher (33 Dk.) (Başvuru Belgesel Filmi) (Gerekçe: 2013 Yılından Önce yapılmış olması)

3- Burcu Yıldız  / Onur Günay -    Garod (52 Dk.) (2012)(Başvuru Belgesel Film) (Gerekçe: 2013 Yılından Önce yapılmış olması)(Gösterim Programına alınmasına karar verilmiştir.)

4- Dilek Aydın (HRANT DİNK VAKFI) - Habab Çeşmeleri (60 Dk. (2012) (Başvuru Belgesel Film) (Gerekçe: 2013 Yılından Önce yapılmış olması) (Gösterim Programına alınmasına karar verilmiştir.)

5- Dilan Kaya - İlk Hatıra, son Anı (48 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Film) (Gerekçe: Ön Jüri Kararı)

6- Çağrı İşbilir - Han  (Başvuru Belgesel Film) (Gerekçe: Ön Jüri Kararı)

7- Halil Dusak – Ardında Kalanlar (21 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Filmi) (Gerekçe: Ön Jüri Kararı)

8- Hasan Basri Özdemir / Musa Ak – Turab (27 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Filmi) (Gerekçe: Ön Jüri Kararı)

9- Hüseyin Ersin Ferat - Bir Yaşlının Bir Kaç Günü(94 Dk.) (2015) (Başvuru Sinema  Filmi) (Gerekçe: Ön Jüri Kararı)

10- Ali Öztürk - Ölüm Hakkında Bilmeniz Gereken Üç Şey (Başvuru Sinema Filmi) (Gerekçe : Ön Jüri Kararı)

11- Salem Salavati – Zestani Kutaee (Başvuru Sinema  Filmi ) (Gerekçe : Bir yönetmen veya yapımcı iki filmle başvuru yapamaz iki filminden biri elendi)

12- Nagihan Çakar - Büyük Aşıklar (18 Dk.) (2013)(Başvuru Belgesel Film) (Gerekçe : Kısa)

13- Ali Rıza Der - Pestil  (15 Dk.)(2015) (Başvuru Belgesel Film)  (Gerekçe : Kısa)

14- Armine Harutyunyan -  A Place Marked On The Mountain  (9 Dk.) (Rusya) (Başvuru Belgesel Film)  (Gerekçe : Kısa )

15- Harun Çavuş – Çek Çek (17 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Filmi) (Gerekçe : Kısa)

16- Roulan jadan – 43 (Suriye & Kurdistan  ,iraq) (14 Dk.) (2015) (Başvuru Belgesel Filmi) (Gerekçe : Kısa)

17- Emrah Aksel – 3. Elma (2015) (Başvuru Sinema Filmi) (Gerekçe : Ön Jüri Kararı)

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 08 Ekim 2015 07:49:08

5

Van da film festivali olması güzel ama seçilen filmlerin çoğu ödül almayan filmlerden seçilmiş finalist olan filmlerin çoğunu beğenmedim.

Yandex.Metrica