Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

resfest 10. Yıl Global Turu Başladı

9 Mart 2007 00:00
RESFEST Film ve Dijital Sanatlar Festivali 10. senesini kutluyor! 2007 Nisan ayına kadar sürecek ve New York, Toronto, Londra, Barselona, Roma, Tokyo, Seul, Sidney, Buenos Aires, Singapur ve Cape Town dahil 6 kıtada 43 şehri kapsayacak olan global turuna 19 Ekim 2006\'da Chicago\'da başlayan RESFEST, Türkiye\'yi üçüncü kez 2007 Mart ayında ziyaret edecek. Bu seneki Türkiye programında İstanbul\'un yanında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi\'nin \"RESFEST Yardımcı Sponsoru\" olarak sağladığı katkılarla Eskişehir de yer alacak. Paris, Berlin, Jakarta ve Lima da Festival\'in ilk kez uğrayacağı diğer şehirler arasında bulunuyor.

Bu yıl 2.200 başvuru arasından seçilip derlenen RESFEST programında yine senenin en göze çarpan kısa filmleri, dinamik müzik videoları, deneysel animasyonları ve yepyeni tasarım filmleri yer alıyor. Festival, bu yenilikçi film gösterimleri yanında bilgilendirici paneller, yönetmenlerle söyleşiler, uzmanlarca hazırlanan seminerler ve teknoloji sunumları ile eğlenceli partiler ve canlı performanslar içeriyor.

RESFEST\'in dünya üzerinde ziyaret ettiği mekanların ve kültürlerin çeşitliliğinden esinlenen bu senenin festival kimliği California merkezli Transistor Studios tarafından oluşturuldu.

RESFEST Türkiye\'nin bu yılki tanıtım kampanyası da geçtiğimiz iki senenin kampanyaları ile festivale Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri ve Uluslararası Epica Avrupa Reklamcılık Ödülleri kazandıran \"RESFEST Tanıtım Sponsoru\" TBWA\\İstanbul tarafından hazırlanmaktadır. RESFEST Türkiye\'nin post prodüksiyon ve altyazı çalışmalarını ise \"Festival Post Prodüksiyon Sponsoru\" olarak 1000 Volt, web sitesi çalışmalarını da \"Festival Web Sitesi Sponsoru\" olarak Litespell üstlenmektedir.

RESFEST hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.resfest.com.tr
Sorular için: info@resfest.com.trenigmacuture

18 Mart 2009 13:57

nice 10. yıllara...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica