Yılmaz Köksal hayatını kaybetti posteri

Sultanbeyli'deki özel bir hastaneye 4 gün önce kaldırılan Köksal, yoğun bakıma alındı. Durumu akşam 20.30 sıralarında kötüleşen Köksal, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Kırşehir'de 1939'da doğan Yılmaz Köksal, Tophane Sanat Enstitüsü'nde okudu. Tunç Başaran'ın sinemaya uyarladığı, Orhan Kemal'in "Murtaza" eserinde "Dubara" rolünü oynayarak sinema tarihine geçen sanatçı, uzun süre ikinci derece rollerde oynadıktan sonra, 1970'de Çetin İnanç'ın yönettiği "Çeko" filminde başrole yükseldi.

Yılmaz Köksal, 1965'ten 2005'e kadar 180'in üzerinde filmde oynayan sanatçı, "On Korkusuz Kadın", "Çalıkuşu", "Beş Fındıkçı Gelin", "Malkoçoğlu", "Şeyh Şamil", "Kan Davası", "Asılacak Kadın", "Leyla ile Mecnun", "Kardeş Kurşunu", "Yahşi Batı", " Adanalı" ve "Zagor" gibi filmlerde rol aldı. 

Kaynak : Hürriyet

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 23 Ekim 2015 18:08:36

8

Türk sinemasının en sempatik oyuncularındandı oyunculuğu bazen iyi bazen orta düzey olsada her işinde elinden geleni yapan sevgili yılmaz köksal keşke hiç 70 li yıllar erotik furya filmlerinde oynamasaydı ama buna rağmen günümüze kadar oyunculuğa dev am eden ismini unutturmayan güler yüzlü değerli bir sanatçıydı allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Yandex.Metrica