Rüzgarın Hatıraları 11 Aralıkta Sinemalarda! posteri

“Sonbahar” ve “Gelecek Uzun Sürer”  filmleriyle ulusal ve uluslararası birçok festivalden ödüller kazanan Özcan Alper’in üçüncü filmi ‘Rüzgarın Hatıraları’ vizyona giriyor.                              

 11 Aralık’ta vizyona girecek olan filmin başrollerinde yönetmenin ‘Sonbahar’ filminde de birlikte çalıştığı oyuncu Onur Saylak ile Sofya Khandamirova, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün de rol alıyor. 

 Çekimleri; İstanbul, Artvin ve Batum’da gerçekleştirilen film, çevirmen ve ressam Aram’ın, İkinci Dünya Savaşı döneminde, siyasi nedenlerle hayatını kurtarmak için İstanbul’dan kaçışını konu alıyor. Karadeniz’de Sovyet-Gürcistan sınırındaki bir orman köyünde sıkışıp kalan Aram için bu kaçış, çocukluğuna dair kayıp bir zamanın izlerini aramaya dönüşüyor. Dönemin siyasi ve kültürel atmosferi içinde; aşk, zaman, ölüm, sürgünlük, yurt, sınırlar, özgürlük ve yüzleşme temaları, belleğin geri dönüşü olmayan karanlık koridorlarına açılan kapılar olarak beliriyor ‘Rüzgârın Hatıraları’nda. 

Dünya prömiyerini ekimde Hamburg Film Festivali'nde yapan ‘Rüzgarın Hatıraları’ filmi, festival yolculuğuna aralık ayında Hindistan Kerala Film Festivali, Fas Marakeş Film Festivali, Tiflis Film Festivali gibi pek çok festivalle devam edecek. Türkiye’de de gösterimden hemen önce 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Ulusal ve Uluslararası Kategorilerinde yarışacak.

Son Yorumlar (1)

M.Y avatar M.Y 26 Kasım 2015 07:19:29

7

Özcan alper in sonbahar filmi çok iyi filmdi gelecek uzun sürer filmide fena değildi umarım rüzgarın hatıraları sonbahar düzeyinde bir filmdir kadrosu çok iyi merakla bekliyorum filmi.

Yandex.Metrica