Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Amerikalı eleştirmenler 'Spotlight'ı yılın en iyi filmi seçti

5 Ocak 2016 03:00

Amerikan Ulusal Eleştirmenler Birliği (Natioanal Society of Film Critics-NSFC), 2015 yılının en iyilerini seçti. Gerçek bir olaydan esinlenerek Katolik Kilisesi’ndeki taciz iddialarının ortaya çıkarılmasını konu alan Tom McCarthy’nin yönettiği, başrolünde Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams’ın yer aldığı ‘Spotlight’, yılın en iyi filmi ve senaryo ödüllerinin sahibi oldu. ‘Carol’ filmiyle Todd Haynes en iyi yönetmen, ‘45 Yıl’ filmindeki rolüyle Charlotte Rampling en iyi kadın oyuncu seçildi.

Geçen yıl Jean-Luc Godard’ın ‘Dile Veda/ Adieu au Langage’ filmine en iyi film ödülü vererek herkesi şaşırtan birlik, bu yıl da sürpriz yaptı. ‘Creed’ filmindeki rolüyle Michael B.Jordan’ı en iyi erkek oyuncu seçen Amerikalı eleştirmenler, yabancı dilde en iyi film ödülünü ise Abderrahmane Sssako’nun ‘Timbuktu’ filmine verdi.

Amerikalı eleştirmenler, Oscar yarışının öne çıkan yapımlarından Alejandro González Iñárritu imzalı Diriliş / The Revenant filmini listeye almazken, bu yıl erkek oyuncu dalının güçlü adaylarından Leonardo DiCaprio’yu da görmezden geldi. ‘Casuslar Köprüsü’nden Mark Rylance yardımcı erkek oyuncu, ‘Sils Maria: Ve Perde’ filminden Kristen Stewart yardımcı kadın oyuncu ödülünün sahibi oldu. En iyi belgesel ödülü ise Asıf Kapadia’nın ‘Amy’ adlı filmine verildi.Mansuryıldırım

7 Ocak 2016 12:44

Amerikan eleştirmenler birliğinin seçtiklerine bakılırsa insanın aklına sadece şu geliyor zaten siz oscar gibi ödülleri alamazsınız alın bu size teselli ödülü olsun tarzı bir seçim olmuş çünkü seçilen bu işlerin oscar yada benzeri bir büyük festivalde pek şansı yok.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica