Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mavi Bisiklet 66. Berlin Film Festivali'nde!

14 Ocak 2016 03:00

Bir çocuğun, büyüklerin dünyasında karşılaştığı adaletsizliklere kendince çözüm arayışını naif bir anlatımla beyazperdeye taşıyan “Mavi Bisiklet”, 66. Berlin Uluslararası Film Festivali’ninGeneration Kplus kategorisinde yarışmaya hak kazandı!

Ümit Köreken ve Nursen Çetin Köreken’in ilk uzun metrajlı sinema filmi “Mavi Bisiklet”, aynı zamanda dünya prömiyerini gerçekleştireceği festivalin, ana kahraman olarak çocuk ve gençleri konu alan kategorisinde Kristal Ayı Ödülü için yarışacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen film; geliştirme ve yapım aşamalarında çok sayıda atölyeye katılarak birçok farklı ödül ve destek aldı. 2013’te Amsterdam Cinekid Co-Production Market “En İyi Proje Ödülü”nü kazanan “Mavi Bisiklet” aynı zamanda; Eurimages’tan, Türkiye’den ilk kez “Film for Children” başlığıyla destek alan yapım olurken, DOHA Film Enstitüsü’nden de post prodüksiyon desteği kazandı.Mansuryıldırım

14 Ocak 2016 13:15

Son yıllarda festivallerde büyük başarılar yakalamaya başladık umarım mavi bisiklet filmi kristal ayı ödülünü alır türk sinemasının artık oscar da en iyi yabancı filmle bu ödülleri taçlandırması lazım.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica