Beynelmilel Moskova Film Festivali'nde Yarışacak posteri Bu yıl 29.su düzenlenen Moskova Film Festivali’nin onursal başkanlığını uzun yıllardır “Güneş Yanığı” Filmiyle Oskar kazanmış olan Rus yönetmen Nikita Mikhalkov yürütüyor. Mikhalkov’un girişimleriyle festival, özellikle son yıllarda ünlü Hollywood starlarına verdiği onur ödülleriyle adından çok sözettiriyor. Dünya sinemasının önemli eserlerinin ve Rus sinemasının birlikte perdeye yansıdığı festivalde bu yıl BEYNELMİLEL de yarışacak.

Nisan ayında, Ankara ve İstanbul Film Festivallerinde de yarışacak olan BEYNELMİLEL, yaz aylarında da dünya festivallerindeki yolcuğuna başlayacak. BEYNELMİLEL’in, beynelmilel yolculuğu Haziran’daki Moskova seyahatinin ardından, 23 Ağustos’ta kelimenin tam manasıyla dünyanın öbür ucuna gerçekleşecek. Film, Kanada’da 30. Montreal Dünya Film Festivali’nde sinemaseverlerin karşısına çıkacak. BEYNELMİLEL’in iki yönetmeni Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez de, hem filmin gösterimine katılmak hem de filmden sonra, Kanada’lı sinemaseverler ile bir söyleşi gerçekleştirmek için Montreal’a gidecekler.

2006 yılının en çok konuşulan filmi BEYNELMİLEL, 5 Nisan’da Avrupa’da; 6 Nisan’da da Türkiye’de yeniden seyirciyle buluşacak. Film, Almanya, İsviçre, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, Belçika ve Avusturya’da gösterime girecek. 6 Nisan günü itibarıyla da, izleyemeyenler ve yeniden izlemek isteyenler için Türkiye’deki salonlarda, yeniden yerini alacak!

BEYNELMİLEL Ocak ayında, farklı hikayesi, dillere dolanan diyalogları ve şarkılarıyla gönüllüre taht kuran Dilber Ay’ıyla günlerce konuşulmuştu. 12 Eylül’ün tanıkları kadar, yeni nesil tarafından da “çok başarılı bir dönem filmi” olarak adlandırılan BEYNELMİLEL, baharı karşılayan Enternasyonel Marşı’yla, baharda yeniden seyircinin karşısında olacak.

Filmin senaryosu Sırrı Süreyya Önder’e ait. Önder, filmin yönetmenliğini de Muharrem Gülmez ile birlikte üstlendi. BEYNELMİLEL’de Cezmi Baskın, Özgü Namal, Umut Kurt, Bahri Beyat, Meral Okay , Nazmi Kırık, Dilber Ay, Oktay Kaynarca ve Kahtalı Mıçı rol aldılar...

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 13:52:03

8

kesin ödülle dönecek

Yandex.Metrica