Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Rüzgarda Salınan Nilüfer seyirciyle buluştu

15 Nisan 2016 03:00

İlk filmi Çoğunluk ile Venedik Film Festivali'nde Geleceğin Aslanı Ödülü olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında birçok ödül kazanan Seren Yüce'nin ikinci uzun metraj filmi, Rüzgarda Salınan Nilüfer 35. İstanbul Film Festivali’nde ilk kez sinemaseverlerle buluştu.

27 Mayıs’ta Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanan filmin festival kapsamında dün (15 Nisan Perşembe günü) Atlas Sineması’nda yapılan gala gösterimine ilgi yoğundu. Salondaki koltukların tamamının dolması sebebiyle bazı seyirciler filmi sinemanın merdivenlerinde oturarak izlediler. Gösterim sonrasında filmin yönetmeni Seren Yüce ve oyuncuları Songül ÖdenTolga TekinTülay GünalEraslan Sağlam soruları cevapladılar. Yüce, neden böyle bir hikaye tercih ettiği yönünde gelen soruya: “Kendimi de yer yer içinde gördüğüm bazı kesimlerin yaşayışlarını göstermeye ve karakterleri o yaşayışlara yerleştirmeye çalışıyorum. Benim sinema yaparken tercih ettiğim yöntem bu. Rüzgarda Salınan Nilüfer'i yazarken de aklımda olan buydu.”

Hayatındaki boşlukları doldurabilmek için devamlı hevesler üreten Handan ve ailesinin hikâyesinin anlatıldığı Rüzgarda Salınan Nilüfer’in başrollerindeSongül Öden, Tolga Tekin, Tülay Günal ve Eraslan Sağlam yer alıyor.

Seren Yüce’nin yazıp yönettiği filmin, görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer üstlenirken, müziklerini Replikas grubuyla tanınan Gökçe Akçelik besteledi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Medienboard fonu tarafından desteklenen, Motiva Film ve Yeni Sinemacılar'ın yapımcılığında gerçekleştirilen Türkiye-Almanya ortak yapımı Rüzgarda Salınan Nilüfer’in çekimleri İstanbul’da gerçekleştirildi.

Sosyal Medya Hesapları:

www.facebook.com/RuzgardaSalinanNilufer

https://twitter.com/rsn_filmmansur34

15 Nisan 2016 16:50

Filmin konusu klişe bir konu gibi ama seren yüce tek filmde kalmayıp yeni film yaptığı için tebrik ederim genelde ilk filmde festivalden ödül alan bir çok yönetmen devamını getirmedi oyuncu kadrosu iyi vizyona girmesini merakla bekliyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica