Ankara Film Festivali'nde en iyi film Anayurdu posteri

27. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde en iyi film ödülüne ''Anayurdu'' adlı eser layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle düzenlenen ve 45 ülkeden 213 filmi sinemaseverlerle buluşturan festivalin kapanış ve ödül töreni yapıldı.

Akün Sahnesi’nde düzenlenen törende kısa, belgesel ve ulusal uzun film yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri, sanatçılar, akademisyenler, gazeteciler ve festivale destek veren bazı kuruluşların temsilcileri tarafından verildi.

"Ulusal Uzun" kategorisinde en iyi film ödülüne yönetmen Senem Tüzen tarafından çekilen ''Anayurdu'' adlı eser layık görüldü.

Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü'nü "Toz Bezi" filmi, en iyi yönetmen ödülünü "Senem Tüzen", en iyi kadın oyuncu ödülünü Asiye Dinçsoy, en iyi erkek oyuncu ödülünü de Nadir Sarıbacak aldı.

Son Yorumlar (1)

mansur34 avatar mansur34 09 Mayıs 2016 09:56:26

7

Ankara film festivali antalya ve adana film festivallerinin gölgesin de kalsa da çok değerli bir festival ödüller genel olarak iyi dağıtılmış nadir sarıbacak sarmaşık filmindeki performansıyla aldığı ödülü sonuna kadar hak etti başarılarının devamını dilerim umarım bu tarz güzel festivaller ilerde özel tv ler de yayınlanır.

Yandex.Metrica