Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altın Palmiye ödülü sahibini buldu

23 Mayıs 2016 03:00

21 yapımın büyük ödül için yarıştığı festivalde, mutlu sona ulaşan ‘Ben Daniel Blake’ filmiyle İngiliz yönetmen Ken Loach oldu. ‘İşçi sınıfının yönetmeni’ olarak adlandırılan İngiliz yönetmen Loach, 2006 yılında da aynı ödülü kazanmayı başarmıştı. Ünlü yönetmen son filminde de bürokrasinin girdabında sıkışan insan hikayelerini anlatıyor.

İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin “Forushande (The Salesman)” isimli filmi en iyi senaryo ödülüne layık görülürken, filmdeki rolüyle Shahab Hosseini en iyi erkek oyuncu oldu.

En iyi kadın oyuncu ödülünü ise Filipinli yönetmen Brilliante Mendoza’nın “Ma Rosa” filmindeki rolüyle Jaclyn Jose aldı.

Cannes’da en iyi yönetmen ödülü ise “Graduation” isimli filmi ile Romanyalı yönetmen Cristian Mungiu ve “Personal Shopper” filmiyle Fransalı yönetmen “Olivier Assayas” arasında paylaşıldı.

Altın Palmiye Onur Ödülü ise Fransız aktör Jean-Pierre Leaud’e verildi. Leaud, Fransız Yeni Dalga akımının kurucularından François Truffaut’un filmlerindeki Antoine Doinel karakterini canlandırmış ve pek çok filmde rol almıştı.mansur34

23 Mayıs 2016 10:31

Cannes film festivalinde bu yıl ödüller hak eden filmlere gitmiş ken loach ben daniel blake ile güzel bir konusu olan filmiyle ödülü hak etti forushande filmi de en iyi senaryo ve en iyi erkek oyuncu ödülleri olmasa ödülü aladabilirdi cannes da bir türk filminin yarışmaması üzücü umarım bundan sonra her yıl bir filmimiz olur.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica