Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Görme Engelli İnsanları "Korkutan" Proje

14 Haziran 2016 10:10

“Ammar 2:Cin İstilası” filminin yapımcısı Sami Dündar’ın, YGA (Young Guru Academy) mezunlarıyla hayata geçirdiği proje ile birlikte görme engelli insanlar da “Ammar 2:Cin İstilası” filmini, vizyon tarihinde istedikleri sinema salonunda takip edebilecekler. Türkiye’de ilk defa bir korku filminde gerçekleştirilecek olan proje için, görme engellilerin akıllı telefonlarına “Hayal Ortağım” uygulamasını indirmesi yeterli olacak.

Bu proje ile ilgili filmin yapımcısı Dündar “Görme engelli vatandaşlarımızın serbestçe, istedikleri sinema salonunda filmimizi takip edebilecek olması bizim için ayrı bir mutluluk” derken YGA mezunlarından Kürşat Ceylan’da “Bir çok görme engelli arkadaşımız “Ammar 2: Cin İstilası” filmini herkes gibi sinema salonlarına giderek, salonda hissetmek ve o korkuyu yaşamak için sabırsızlanıyor” dedi.

Yönetmenliğini Özgür Bakar’ın üstlendiği senaryosunu da Bakar ile birlikte Alper Kıvılcım’ın yazdığı Ammar 2: Cin İstilası filmi 17 Haziran’da vizyonda olacak. Filmin vizyona girmeden önce gerçekleştireceği özel gösterime görme engelli vatandaşlarımız da davet edildi. 

Dağıtımcılığını Mars Dağıtım’ın gerçekleştirdiği Ammar 2: Cin İstilası’nın oyuncu kadrosunda Özlem Polat, Cem Coşkun Aksakal, Balamir Emren, Buse Narcı, Buse Popara, Ali İnan, Atilla Ate, Doue Serge, Christy Taner, Rudy Vidal Frendo gibi isimler yer alıyor.Kaptan34

13 Temmuz 2016 20:10

Güzel düşünülmüş proje bu filmi izlediğim için bir kere daha mutlu oldum hemde tek başıma Sinema da korku güzeldi şaşırtıcı bir son vardı

Cevap Yaz

mansur34

15 Haziran 2016 09:01

Görme engelli insanların düşünülmesi güzel umarım onların sorunlarını anlatan belgesel ve sinema filmleride yapılır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica