Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Antalya Film Festivali kortej geçişi büyük ilgi gördü

16 Ekim 2016 11:00

Bu yıl 53'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel hale gelen kortej geçişiyle başladı. Türkiye sinemasının en uzun soluklu festivali olan Uluslararası Antalya Film Festivali'ne katılmak üzere kente gelen sanatçılardan Erdal Tosun, Nursel Köse, şarkıcı Göksel, Menderes Samancılar, Mehmet Özgür, Attila Olgaç, Mustafa Alabora, Ümit Kantarcı'nın yanı sıra ABD'li oyuncular John Savage ve Esai Morales klasik araçlarla vatandaşları selamladı.

Cam Piramit önünde başlayan kortej, Arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, Antalya Büyükşehir Belediyesi güzergahı boyunca devam edip, Akra Barut Otel'de sona erdi.

Korteje katılan sanatçılardan Menderes Samancılar, halkın sahip çıktığı bir festivalden daha güzel bir festival olamayacağını söyledi. Festivalin coşkuyla başladığını belirten Samancılar, "Antalya her zaman festivaline sahip çıkmıştır. Öyle gösteriyor ki sahip çıkmaya da devam edecek" dedi.

Mustafa Alabora da insanların ilgi göstermesinin kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti. Alabora, "O kadar mutluyum ki, demek ki insanlara güzel şeyler vermişiz ki; onlar bize karşılığını veriyor" diye konuştu.

ABD'li sanatçı John Savage ise festivale katılmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. Savage, "Burayı ve festivali çok sevdim" dedi.mansurx

16 Ekim 2016 20:10

Antalya film festivali türkiye nin en iyi festivallerinden ama son dönemde ödül paraları epey azaldı ve ilk filmler ile yıllarca film çekmiş yönetmenlerin aynı bölümde yarışması yanlış bence ilk filmler ayrı yarışmalı kortej bölümünden başka güzel şeyleri de olmalı antalya film festivalinin dünya yıldızlarına onur ödülü vermekle iyi festival olunmuyor ama ilgi artırmak için yinede hiç yoktan iyidir umarım ilerleyen yıllarda bu sorunlar olmaz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica