Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dedemin Gözyaşları

30 Ekim 2016 14:25

Daha önce "Kaçış1950" ve "Temel ile Dursun İstanbul'da" isimli sinema filmlerini hayata geçiren İhsan Taş, anlamlı bir sinema projesi ile sessizliğini bozmaya hazırlanıyor.

"ÇOCUKLARA UMUT IŞIĞI OLABİLECEK, BÖYLE FAYDALI PROJELER DAHA ÇOK ARTMALI"

Genç yapımcı, Lösemili bir çocuğun hayat hikâyesinin işlendiği ve 3 yıldır ön hazırlıklarının sürdüğü yeni projesi "Dedemin Gözyaşları" isimli sinema filminin senaryosunu yazarken, her şeyin daha gerçekçi olması için, o hastalığa yakalanan hasta yakınlarından aldığı bilgiler doğrultusunda senaryosunu tamamladığını dile getirdi.

 Bundan sonra alt zemini daha güçlü ve ayakları yere daha sağlam basan hikâyeler üzerinde çalışacağını belirten İhsan Taş, "Yapacağınız işler topluma bir şeyler katmalı, sanat sadece para kazanma aracı olarak görülmemeli. Onun için böyle sosyal sorumluluk projeleri daha çok artmalı ve destek görmeli diye düşünüyorum.

 " PARA DENİLEN KÂĞIT PARÇALARINA, HAYATIMIN HİÇ BİR DÖNEMİNDE ÖNEMLİ BİR YER VERMEDİM, DOLAYISIYLA GİŞE KAYGIM HİÇ OLMADI"

ugklgkGişe kaygısı taşımadığını belirten İhsan Taş sözlerini söyle sürdürdü "Hayatımın hiç bir döneminde para denilen kâğıt parçalarına, hayatımda önemli bir yer vermedim. Onun için filmin gişesi olacak veya olmayacak diye her hangi bir kaygım hiç olmadı. Hem filmin gelirlerinin bir kısmını, hem de bu konuyla ilgili çıkaracağım "Sihirli Piyano" isimli kitabımın tüm gelirlerini "Lösemili Çocuklara" umut olsun diye, Lösemili çocukların tedavisi için bağışlayacağım. Biz sanata gönül veren insanlar olarak böyle hassas konularda topluma öncülük etmeliyiz" diye konuştu...

Oyuncu kadrosu önümüzdeki günlerde bir Basın toplantısı ile açıklanacak olan filmin çekimlerine 2017'de başlanacağı bildirildi.mansurx

30 Ekim 2016 22:06

Filmin gelirinin bir kısmının lösemili çocuklara bağışlanacak olması güzel düşünülmüş eşref kolçak yeniden baş rolde görmek için merakla bekliyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica