Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sadri Alışık tiyatro ve Sinema Ödülleri

8 Mayıs 2007 00:00
Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Kerem Alışık ile İpek Tuzcuoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı ödül töreninin açılışında Kerem Alışık ve Hülya Avşar, Sadri Alışık'ın "Yalnızlar Rıhtımı" filminden bir sahneyi oynadılar.

Bu yıl "Tiyatro" dalında onur ödülüne Turgut Özakman layık görülürken, "Sinema" dalında ise onur ödülü Fatma Girik ve Memduh Ün'e verildi.

Tiyatro alanında bu yıl ilk kez verilen "Yılın en başarılı yapımının yönetmeni" ödülüne, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen "Inishmaan'ın Sakatı" oyunun yönetmeni Ahmet Levendoğlu değer görüldü.

"Yılın en başarılı kadın oyuncusu" ödülü Bitiyatro'da sahnelenen "Etna Bedendeki Kuyu" oyunundaki rolüyle Laçin Ceylan'a, "Yılın en başarılı erkek oyuncusu" ödülü ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda sahnelenen "Ölümsüz Öykü" adlı oyundaki rolüyle Erhan Abir'e verildi.

"Gençlik Özel Ödülü" ise Tuncay Özinel Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Yüzleşme" oyunundaki rolüyle Tomris Karakartal ve "Inishmaan'ın Sakatı" oyunundaki rolüyle Deniz Gönenç Sümer'e verildi.

-SİNEMA ÖDÜLLERİ-

"Sinema" dalında "En iyi erkek oyuncu" ödülüne "Hokkabaz" filmindeki rolüyle Cem Yılmaz, "En iyi kadın oyuncu" ödülüne "Küçük Kıyametler" filmindeki performansıyla Başak Köklükaya değer görüldü.

"En iyi yardımcı kadın oyuncu" ödülü, "Hayatımın Kadınısın" filmindeki rolüyle Ezgi Mola'ya verilirken, "En iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülü ise "Eve Dönüş" filmiyle Civan Canova ile "Sis ve Gece" filmiyle İlyas Salman arasında paylaştırıldı. "Umut vaat eden oyuncu" ödülüne de "Korkuyorum Anne" filmindeki rolüyle Arzu Bazman ve "Barda" filmindeki performansıyla Volga Sorgu layık görüldü.enigmacuture

18 Mart 2009 13:43

Başak Köklükaya en güçlü adaydı. tebrik ederim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica