Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Groupama'nın Katkıları İle Restore Edilen "Anayurt Oteli" İstanbul Film Festivali’nde

12 Ocak 2017 15:00

Yusuf Atılgan’ın en iyiler arasında gösterilen romanından, usta yönetmen Ömer Kavur’un uyarladığı ve edebiyat uyarlamalarında baş sıralarda yer alan 1987 yapımı başyapıtı Anayurt Oteli, Groupama ve İstanbul Film Festivali işbirliğiyle Fanatik Film tarafından restore edilerek sinemaya yeniden kazandırılacak. Başrollerini Macit Koper, Serra Yılmaz, Orhan Çağman ve Şahika Tekand’ın paylaştığı Anayurt Oteli, yenilenmiş kopyası ile yıllar sonra izleyici ile buluşacak. 30. yıl anısına özel gösterimi yapılacak film, 36. İstanbul Film Festivali kapsamında “Türk Klasikleri Yeniden” bölümünde izleyici ile buluşacak.

Anayurt Oteli, gösterildiği yıl birçok ödülün de sahibi olmuş ve gelmiş geçmiş en iyiler arasında her zaman kendine yer bulmuştur. Film o sene, İstanbul Film Festivali - En İyi Türk Filmi, Nantes Film Festivali - Büyük Ödül, Antalya Film Festivali - En İyi İkinci Film, En İyi Yönetmen, Valencia Film Festivali - Bronz Ödül, Venedik Film Festivali - FIPRESCI Ödülü kazanmıştı. Ayrıca, Anayurt Oteli, Kültür Bakanlığı’nın En İyi 10 Türk Filmi listesinde de yer alıyor.

Anayurt Oteli’nin de yer aldığı 36. İstanbul Film Festivali 5- 16 Nisan tarihlerinde düzenlenecek. Festivalin tam programına ise sinemaseverler Mart ayında ulaşabilecek.Yandex.Metrica