Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sinema Nostaljisi: Alaska Frigo

12 Ocak 2017 19:00

Sinemanın olmazsa olmazlarından, "dondurma mı? çikolata mı?" esprilerine konu olan ve film arasında tahta tezgah ile yaklaştığında izleyicide heyecan yaratan Alaska Frigo, sinema nostaljisi anketi yapılsa eminiz ki ilk sıralarda, hatta direkt ilk sırada yer alacaktır. Sinemaya ait olan, sokaktan sinemaya girilen yıllardan AVM sinemalarına dek varlığını sürdüren Alaska Frigo, Eti'nin desteği ile bu ruhu yaşatmaya devam ediyor.

Amerika'nın popcorn kültürü ya da Avrupa'nın envayi çeşit ritüeline karşı bizim sinemalarımızın en eski olgularından biri olan Alaska Frigo, sadece bir yiyecek olarak değil, sinemayı gerçekleştiren unsurlardan biri olarak da hafızalarda yerini almış durumda. Günümüzde varlığını sürdürmeye devam eden Alaska Frigo, hem tadı hem ruhu ile gerçek sinemseverlere eşlik etmeye devam ediyor.

Eski sinemaların tadını daha evvel aldıysanız ve nostalji duygusu yaşamak isterseniz ya da yaşınızdan dolayı yetişemediğiniz o tadı yakalamak isterseniz Eti Alaska Frigo'yu ilk sinema deneyiminizde almayı unutmayınız. Nasıl ki sinemanın ışıkları söndüğünde içinizi heyecan kaplıyorsa, bir Alaska Frigo yiyerek de sinemanın eşsiz büyüsünü yaşayabilirsiniz.  Yandex.Metrica