14. Altın Koza Film Festivali Finalistleri Belli Oldu posteri 14. Altın Koza Film Festivali kapsamında her yıl düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda, Türk Sineması’nın son dönemde çekilen önemli filmleri Adanalı sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Toplam 23 filmin başvurduğu bölümde, senarist Erdoğan Akduman, görüntü yönetmeni Sinan Güngör, yapımcı Abdurrahman Keskiner, oyuncu Nur Sürer ve yönetmen Artun Yeres’ten oluşan ön jürinin değerlendirmesi sonucunda 12 film yarışacak.

14. festivalde Murat Şeker’in “2 Süper Film Birden”, Serdar Akar’ın “Barda”, Sırrı Süreyya Önder’in “Beynelmilel”, Derviş Zaim’in “Cenneti Beklerken”, Cem Yılmaz ve Ali Taner Baltacı’nın “Hokkabaz”, Nihat Durak’ın “İlk Aşk”, Zeki Demirkubuz’un “Kader”, Yağmur ve Durul Taylan’ın “Küçük Kıyamet”, Biket İlhan’ın “Mavi Gözlü Dev”, Onur Ünlü’nün “Polis”, Turgut Yasalar’ın “Sis ve Gece”, Özer Kızıltan’ın “Takva” isimli filmleri Altın Koza için yarışacak.

Yarışmanın Seçici Kurulu’nu ise, fotoğraf sanatçısı Prof. Dr. Mehmet Bayhan, yönetmen Reis Çelik, oyuncu Çolpan İlhan, müzisyen Gökhan Kırdar, yazar Tuna Kiremitçi, akademisyen Prof.Dr.Oğuz Makal, görüntü yönetmeni Özdemir Öğüt, senarist Safa Önal, sinema yazarı Agah Özgüç, oyuncu Işık Yenersu ve yapımcı Kadri Yurdatap oluşturuyor.

Festival, Büyük Jüri tarafından seçilecek En İyi Film’e 200,000.YTL ve Büyük Jüri Yılmaz Güney Ödülü’ne 75.000.-YTL, Halk Jürisi tarafından seçilecek En İyi Film’e 75.000.-YTL, En İyi Yönetmen’e ise 50.000.-YTL ödül dağıtacak.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 13:41:03

6

favorim mavi gözlü dev

Yandex.Metrica