Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bilgi’de Uluslararası Film ve Medya Konferansı

30 Mayıs 2007 00:00
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, “Shifting Landscapes of Film and Media: Questioning Legacies, Navigating Critique/Film ve Medyada Yer Değiştiren Manzaralar: Mirası Sorgulamak, Eleştiriyi Yönlendirmek” başlıklı uluslararası konferansı ikinci kez düzenliyor. Karlstad Üniveristesi ortaklığıyla düzenlenen konferans, 8-10 Eylül tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde yapılacak.

Film ve Medya Konferansı’nın bu yılki ana konuşmacıları University of California, Riverside’da Film ve Görsel Kültür Programının direktörlüğünü yapan Toby Miller, Hint Sineması ve ulusal sinema uzmanı Ravi Vasudevan ve Londra Üniversitesi King’s College’dan, Fransız Sineması araştırmacısı Ginette Vincendeau olacak. Genel amacı, sürekli değişim halinde olan Avrupa sinema ve medyasını tartışmak olan Film ve Medya Konferansı’nda bu yıl akademik, endüstriyel ve kurumsal pratiklere eleştirel bir gözle yaklaşılması hedefleniyor. Bu bağlamda bu yıl tartışılmaya açılan başlıklardan bazıları şöyle: Film ve medya çalışmalarının ve entellektüel üretimin yörüngelerini belirleyen faktörler, kurumsal ve mali baskılar (akademik kurumlar, hiyerarşiler, basın endüstrisi, arşivler, araştırma fonları vb.), bir paradigmanın ömrünü belirleyen faktörler, müfredat söylemlerinin gücü, sanatsal ve endüstriyel pratikleri biçimlendiren faktörler, “kültürel mirasın” değişen tanımları ve bu söylemlerin gücü, ulusal ve ulus ötesi medya ve iletişim politikaları.

Geçtiğimiz yıl, ünlü Yunan sinemacı Theo Angelopoulos’u onur konuğu olarak ağırlayan konferansta, Hamid Dabaşi, Thomas Elsaesser ve Jan Olsson da ana konuşmacılar olarak katılmışlardı.

Farklı ekol ve disiplinlerden gelen araştırmacı ve profesyonellerin katkılarının beklendiği konferans, İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü Büyük Salon 1’de gerçekleşecek. Konferans hakkında ayrıntılı bilgi için:

http://filmandmedia.bilgi.edu.tr/

    


enigmacuture

18 Mart 2009 13:36

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi"nin kültürel aktivitelerini yakından izliyorum. çok başarılılar

Cevap Yaz
Yandex.Metrica