Enkaz Filminin Basın Gösterimi Gerçekleşti posteri

Daha evvel İstanbul Film Festivali'nde Yeni Türkiye Sineması bölümünde, daha sonra da Antalya Film Festivali'nde Rengahenk bölümünde izleyici ile buluşan Enkaz, şimdi de genel gösterime hazırlanıyor. Basın gösterimi Özdilek AVM sinemalarında film ekibinin katılımı ile gerçekleşti. 10 Şubat günü vizyona girecek olan film, iki karakter üzerinden paralel kurgu ile ilerliyor.

Film, birbirinden farklı ama bir bağı olan iki kişinin hikayesine odaklanıyor. Birinde deprem altında kalan bir genç kadın, diğerinde ise doktor tavsiyesi ile doğada bir arayışa çıkan genç bir adam bulunuyor. Onların hikayesini izlerken olası İstanbul depreminde başımıza gelebilecek sorunlardan, iletişim eksikliğine, teknolojinin yanlış yansımalarından, suçluluk duygusuna ve depremin yarattığı enkaza kadar birçok mesele neşter altına yatırılıyor.

Hollywood'un karanlık tek mekan filmlerine de benzeyen hikayesi ile Enkaz, basın gösterimi sonrası iyi övgüler alarak vizyon yolculuğuna başladı. Sinematürk ailesi olarak, basın gösterimlerine  katılarak yerli filmlere desteğimizi sürdürüyoruz ve Alpgiray M. Uğurlu'nun yönettiği, Akasya Asıltürkmen ve Berke Üzrek'in başarılı performansları ile katkı verdiği Enkaz filmimize gişede de başarılar diliyoruz.

Son Yorumlar (1)

mansur1453 avatar mansur1453 06 Şubat 2017 02:56:33

7

Sevgili alpgiray m.uğurlu nun uvertür filmi vizyona girmemişti bu filmide festivalerde yarıştı en sonunda vizyona giriyor organik aşk hikayeleri filmi de vizyona girdiğinde gişede başarılar dilerim.

Yandex.Metrica