Tropfest Kısa Film Festivali Canlı Yayında! posteri

Dünyanın en önemli kısa film festivallerinden biri olan Tropfest, 7 dakikayı geçmeyecek kısa filmlerle her sene yeniden seçilen 'imza nesnelerini' bir araya getiriyor. Nicole Kidman, Russell Crowe gibi misafir jüri üyelerini ağırlayan festivalin bu seneki imza nesnesi 'ananas.' Tropfest Kısa Film Festivali, 11 Şubat Cumartesi günü saat 11.30'da Avustralya'dan canlı yayınla Türkiye'den de online olarak izlenebilen Red Bull TV'de.

Dünyanın ilk global kısa film yarışması Tropfest, her sene Avustralya'nın Sidney kentinde düzenleniyor. 1993'ten bugüne en yaratıcı filmleri bir araya toplayan festivalin geçmişteki misafir jüri üyeleri arasında Nicole Kidman, Russell Crowe ve Geoffrey Rush gibi önemli isimler de yer aldı. Tropfest Kısa Film Festivali'ni diğer kısa film yarışmalarından ayıran en önemli özelliğiyse 'imza nesneleri.' Her sene yeniden belirlenen imza nesnesinin, festivale katılacak filmlerin senaryosunda geçmesi zorunlu tutuluyor. Bu yılın imza nesnesi ise 'ananas.' Ananasın kullanıldığı ve süresi 7 dakikayı geçmeyen 16 film Sidney'deki finalde açık hava sinemasında gösterime girecek.

Son Yorumlar (1)

mansur1453 avatar mansur1453 08 Şubat 2017 21:36:36

6

Keşke türkiyedeki kısa film festivaleri de böyle tv den yayınlansa jürisinde tanınmış kişiler olsa ama bu festivalde sadece ananas konulu film yapılması biraz yaratıcılığı öldürebilirmiş bu tarz bir şeye bağlı şeyler bence gereksiz.

Yandex.Metrica