Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kanal D Home Video Yeşilçam Klasiklerini Başlatıyor

21 Haziran 2007 00:00
4.Uluslararası Bodrum Film Festivalinde usta yönetmen Metin Erksan’a Sinemada Ölümsüzlük Onur Ödülü verecek.Yılanların Öcü,Sevmek Zaman’ı gibi filmleriyle Türk sinemasına damgasını vuran Metin Erksan 15-21 Haziran Tarihlari arasında Bodrum’da Avrasya Sanat Kollektifi işbirliği ile düzenlenen festivale bizzat katılacak.

Uyguladığı doğru fiyat politikası ve kalitesiyle piyasada farlılık yaratan Kanal D Home Video, Yeşilçam Klasikleri serisine de bir Metin Erksan filmi ile başlıyor. Yeşilçam’ın unutulmaz kolesikyonluk Filmleri Kanal D Home Video’dan çıkacak.İlk film metin Erksan imzalı Sevmek Zamanı. Başrollerini Müşfik Kenter,Sema Özcan,Fadıl Garan ve Süleyman Tekcan’ın paylaştığı film DVD ekstraları da çok zengin. Hiçbir yerde seyredemeyeceğiniz Metin Erksan’la Türk Sineması üzerine 80 dakika’lık söyleşi ,Metin Erksan Biyografisi, Metin Erksan Filmografisi , ve fotoğraf galerisi DVD ekstralarında yer alıyor.

“Sevmak Zamanı” ticari gösterime girmemiş, sinemalarda oynama şansı bulamamıştır. Kült tanımlamasını fazlasıyla hak eden bu film seyircisiyle ancak özel gösterimlerde buluşmuş, az sayıdaki televizyon gösterimiyle merak edenlerin karşısına çıkmıştır. “Sevmek Zamanı” çoktandır hak ettiği seyircisine ulaşabilme şansını bu DVD baskısıyla yakalıyor.Yandex.Metrica