“Mary Poppins Dönüyor” Filminin Yapımı Başladı! posteri

Disney'in 1964 filmi olan "Mary Poppins" filminin yeni serisinden "Mary Poppins Dönüyor" filminin yapımı Shepperton Stüdyoları'nda başladı. Filmin başrolünde Altın Küre sahibi Emily Blunt ve Emmy, GRAMMY ve Tony Ödülü sahibi Lin- Manuel Miranda yer alırken yapımcılığını ve yönetmenliğini Emmy ve DGA Ödülü sahibi Rob Marshall üstleniyor. Merakla beklenen film 25 Aralık 2018'de izleyici ile buluşacak.

 "Mary Poppins Dönüyor" filmi 1930'larda Londra'nın Büyük Buhran döneminde geçiyor. Hikâyede Michael (Whishaw) ve Jane (Mortimer) artık büyümüşlerdir, Michael, üç çocuğu ve kâhyaları Ellen'la (Walters) birlikte Cherry Tree Lane'de yaşamaktadırlar. Michael kişisel bir kayıp yaşadıktan sonra esrarengiz dadı Mary Poppins (Blunt) tekrar Banks'lerin hayatına girer ve iyimser sokak lambası yakıcısı Jack'le (Miranda) birlikte eşsiz sihir becerilerini kullanarak ailenin hayatlarında eksik olan mutluluk ve merak hissini yeniden keşfetmelerine yardımcı olur. Mary Poppins aynı zamanda çocukları eksantrik kuzeni Topsy (Streep) dahil olmak üzere renkli ve tuhaf karakterlerle tanıştırır.

PL Travers'ın, 1934 yılında kitabı "Mary Poppins"de dünyayla ciddi dadıyı ilk defa tanıştırmasından sonra Disney hikayeyi ekrana uyarlamış ve 1964 Ağustos ayında yayınlamıştı. Yönetmenliğini Robert Stevenson'ın yaptığı filmin başrolünü Julie Andrews ve Dick Van Dyke paylaşmış; film aynı yıl gişe rekoru kırarken 13 Akademi Ödülüne aday gösterilmiş ve beşini kazanmıştı.

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica