Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Oscar Yolculuğu: Müzik ve Şarkı

21 Şubat 2017 18:00

Orjinal şarkı ve orjinal müzik dalında La La Land'in ismini duyamazsak sanırım çoğumuz büyük şok yaşar. Yılın en iyilerinden olan film, müzikal türünün tarihine de şimdiden geçmiş durumda. Hal böyle olunca, gerçekten muhteşem olan müzikler ve film için yapılan yeni parçalar ipi çok rahat göğüsleyecektir.

MÜZİK

Justin Hurwitz'in müzikleri çok büyük favori ve filme de muhteşem bir güç katmış durumdalar. Müzikal bir film, bu kadar seviliyorsa zaten aksi düşünülemez.  Sorulması gereken soru şu: Eğer çok büyük bir mucize olursa Oscar kime gider? Bu dalda ilk cevap Moonlight gibi gözüküyor. Nicholas Britell'in dokuya harika uyan ve bazı sahneleri unutulmaz anlar arasına sokan müzikleri sanırım bazılarımızın içten içe almasını istediği melodiler. Jackie filmiyle Mica Levi, Lion filmiyle Dustin O'Hallaran, Hauschka ikilisi ve Passengers filmiyle usta isim Thomas Newman'da bir sürpriz imza atmayı bekleyen isimler olarak geceye renk katacak.

ŞARKI

La La Land'in City of Stars şarkısı daha film gösterilmeden önce insanların diline dolanmıştı. Kaldı ki gösterildiği haftalar herkesin playlistine de hemen giriş yaptı. Hal böyle olunca, şarkı da epey güzel olduğundan Oscar kaçınılmaz görünüyor. Buradaki sürpriz adayı ise La La Land'e oy verenlerin öteki şarkıyı es geçeceğinden Moana'nın şarkısı How Far I'll Go. Trolls adlı animasyonun Justin Timberlake'li Can't Stop the Feeling adlı şarkısı ise sürprizi oldukça yüksekten elde edebilmek için sıra bekleyecek. The Empty Chari ise listede kendine yer bulduğu için gurur duyup gecede gülücükler dağıtacaktır. Tabii bir de her sene olduğu gibi her aday şarkının selendirileceğini de belirtelim. Önemli bir not ise Ryan Gosling ve Emma Stone'un sahneye çıkmayacak olması. Filmin aday şarkılarını filmde de rolü bulunan sanatçı John Legend seslendirecek. mansur.yıldırım

22 Şubat 2017 08:59

Oscarda bu pazar gecesi aşıklar şehri müzik ve şarkıda kesin ödülü alacak gibi bir sürpriz çıkacağını sanmıyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica