Oscar Hatası İçin Akademi'den Açıklama Geldi! posteri

Oscar töreni finalinde, En İyi Film Ödülü açıklanırken büyük bir hata gerçekleşmiş ve yanlış filmin ismi anons edilmişti. Daha sonra gerçek ortaya çıkmış ve ödül gerçek sahibine ulaşmıştı. Yapılan hatanın, sunuculara yanlış zarf verilmesi sonucu ortaya çıktığı da anlaşılmıştı. Akademi yaşananlarla ilgili kısa bir açıklama yaptı ve nasıl bir yol izleyeceğini kamuoyuna duyurdu İşte o açıklama: 

"Dün geceki Oscar töreninde, En İyi Film kategorisinin sunumu sırasından yapılan hatadan dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Bu durumu yaşamak zorunda kalan La La Land ve Moonlight filmlerinin tüm kadrolarından özür diliyoruz ve sergiledikleri muazzam lütfu selamlıyoruz. Ödülü sunmak için davet ettiğimiz Warren Beatty ve Faye Dunaway, film yapımcıları ve dünya çapında bizi izleyen milyonlarca izleyicimizden de özür diliyoruz.

83 yıldır sonuçların doğru bir şekilde belirlenmesi ve açıklanmasında PwC şirketi ile bir anlaşmamız bulunmaktadır. PwC törende gerçekleşene hata ve protokllerden sorumlu olduğunu belirtmiştir. Bütün koşulları değerlendirdik ve ilerisi için neyin doğru olacağına karar vereceğiz. Oscar Ödülleri ve Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin bütünlüğünü koruyacağımıza söz veriyoruz."

Son Yorumlar

Yandex.Metrica