The Sopranos, 15 dalda Emmy’e aday posteri 59’ncu Emmy Ödülleri adaylarının açıklanmasıyla ödül töreni için de geri sayım başladı. Televizyon Oscarları olarak bilinen Emmy Ödüllerinde aday listesinde en fazla adı geçen yapımların başında 15 adaylıkla CNBC-e’de de yayınlanan “The Sopranos” geliyor.

Tüm dünyada milyonlarca seyirciye ulaşan dizinin başrol oyuncuları James Gandolfini ve Edie Falco da en iyi erkek ve kadın oyuncu dallarında aday gösterildi.

Yine CNBC-e ve e2 ekranlarında seyirciyle buluşan “Rome”, “Desperate Housewives”, “According to Jim”, “Battlestar Galactica”, “Heroes”, ve “24” değişik dallarda Emmy’ye aday gösterildi.

En iyi erkek oyuncu dalında yarışacak adaylar arasında Charlie Sheen, Kiefer Sutherland, James Spader ve James Gandolfini gibi isimler yer alıyor.

Drama ve komedi dalında en iyi kadın oyuncu adayları arasındaysa Felicity Huffman, Julia Louis-Dreyfus. Kyra Sedgwick. Patricia Arquette gibi isimler yarışacak.

Sunuculuğunu Kyra Sedgwick ve “Two and a Half Men”in sevilen oyuncusu Jon Cryer’ın yapacağı tören 16 Eylül Pazar gecesi CNBC-e ekranlarından izlenebilecek.

     Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 13:21:03

4

favorilerimin başında “The Sopranos " geliyor.

Yandex.Metrica