Oscar Fiyaskosu Esprileri Tüm Dünyayı Sardı posteri

89. Akademi Ödülleri geçen gece dağıtılmış ve geceye yanlış anons damga vurmuştu. En önemli ödül olan "En İyi Film" açıklanırken yanlış zarf sorunu yaşanmış ve önce La La Land'in kazandığı açıklanmıştı. Daha sonra hata fark edildi ve Moonlight gerçek kazanan olarak Oscar heykelciğine kavuştu. Tabii bu durum birçok tartışmaya, habere ve espriye neden oldu. Uzun bir süre de olmaya devam edecek gibi duruyor.

Londra'nın Dalston kentinde Rio adlı bir sinema da durumu es geçmedi. Moonlight gösterimi öncesi 20 saniye La La Land gösteren sinema izleyenleri kahkahalara boğdu. Moonlight'ın her gösterimi öncesi artık 20 saniyeliğine La La Land gösterilecek.

Visconsin'de bulunan The Platteville Library ise başka bir espri ile gündemi yakalamayı başardı. Bir çocuk kitabı olan Lulu in La La Land kitabı ile Moonlight adlı kitabın arasına Oops diye bir başka eseri  koyarak en görünen yere koyan çalışanlar böylece kitaplar ile geceyi bir anlamda canlandırmış oldu.

Son Yorumlar (1)

mansur.yıldırım avatar mansur.yıldırım 01 Mart 2017 12:24:36

6

Gerçekten oscar da yaşananlar bir fiyaskoydu eğer yanlış kağıt geldiyse bunu görevliye söylemek çok mu zor du asıl bu ödülü söyleyen bonnie ve clyde filminin oyuncularına espri yapılmalıydı bunlarda güzelmiş ama warren beatty in hatasına rağmen hiç b ir şey olmamış gibi gülerek sırıtması en rahatsız edici şeydi.

Yandex.Metrica