Bu Hafta 7 Yeni Film Vizyonda! posteri

Bu Hafta 7 Yeni Film Vizyonda!Bu hafta yine birbirinden farklı türde filmlerden oluşan bir seçki sinemseverleri bekliyor. Gösterimi devam eden iddialı filmleri de hesaba katarsak salonlar bu hafta geniş bir kitleyi misafir edecek gibi görünüyor. 

İlk film korku filmi sevenlere. Rafa Martinez'in yönetmenliğini yaptığı "Sweet Home" (Dehşet Evi) bir çiftin romantik bir gece geçirmek isterken dehşet dolu bir gece geçirmesini konu alıyor. Filmin başlıca rollerinde ise Ingrid Garcia ve Bruno Sevilla bulunuyor.

Haftanın yerli filmlerinde biri 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde Rengahenk seçkisinde yer alan ve seyirci ödülü kazanan "Yağmurlarda Yıkansam". Gülten Taranç'ın çektiği film kadın sorunları ve kadına şiddet konusunda söylemler barındırıyor. 

Haftanın bir diğer yerli filmi "Reis" ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayat hikayesine odaklanıyor. Vizyon birkaç kez ertelenen filmin galası geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Hüdaverdi Yavuz'un yönettiği filmin oyuncu kadrosunda ise Reha Beyoğlu, Özlem Balcı ve Ercan Demirel gibi isimler yer alıyor. 

Bu hafta gösterime giren son yerli filmimiz ise "İstanbul Kırmızısı". Ferzan Özpetek'in kendi romanından uyarladığı film kitap yazmnak üzere olan Deniz ve ona yardım için Londra'dan İstanbul'a gelen Orhan adlı iki karakterin hikayesine odaklanıyor. Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Serra Yılmaz ve Çiğdem Selışık filmin oyuncu kadrosundaki ağır topları.

Genç yaşta aldığı ödüller ve çektiği filmlerle adından söz ettiren Xavier Dolan'ın son filmi It's Only the End of the World (Alt Tarafı Dünyanın Sonu) ailesinden uzaklaşan 30'larındaki bir yazarın sorunlarına odaklanıyor. Cannes ödüllü filmin oyuncu kadrosunda ise Nathalie Baye ve Marion Cotillard gibi oyuncular bulunuyor.

Haftanın önemli filmlerinden The Founder ise McDonalds'ın gerçek hikayesini anlatıyor. John Lee Hancock'un yönettiği film fast-food kavramının doğmasına neden olan oluşumun başlangıcına odaklanıyor. Michael Keaton'ın başrolünde olduğu The Founder'ın Nick Offerman,  John Carroll Lynch ve Linda Cardellini'de oluşan oyuncu kadrosu bulunuyor.

Haftanın en önemli filmi ise elbette Logan. X-Men serisi ve hayat verdiği Wolverine karakterine veda edeceği açıklanan Hugh Jackman'ı bu rolde son görüşümüz. 2029 yılında geçen ve izole olmuş, her şeyden elini ayağını çekmiş bir Wolverine üzerinden ilerleyen hikaye fırtına öncesi sessizlik olarak yeni bir savaşın habercisidir. Yönetmen koltuğunda ise yine James Mangold bulunuyor.

Son Yorumlar (1)

mansur.yıldırım avatar mansur.yıldırım 03 Mart 2017 14:28:18

6

Bu hafta vizyona giren filmlerden logan kaçırılmaması gerek bir film alt tarafı dünyanın sonu ve the founder de izlemeye değer.

Yandex.Metrica