Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Pera Film’den 8 Mart’a Özel Kısa Animasyon programı!

3 Mart 2017 14:00

Pera Film'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne Özel

Kısa Animasyon programı!

Pera Film, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir seçki sunuyor. Kadın yönetmenlerin kısa animasyonlarından derlenen Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler adlı program, 8 ve 12 Mart tarihlerinde ücretsiz gerçekleşecek.

 Pera Film, Tricky Women Festivali ve Avusturya Kültür Ofisi İstanbul iş birliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar günü için özel olarak derlenen Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler programıkadın yönetmenlere ait 12 kısa filmden oluşuyor. Program kapsamındaki seçki, hem analog hem de dijital üretilen animasyonları kapsamakla birlikte çizim, claymation ve stop-motion gibi teknikleri de içeriyor.  

 Farklı konulara değinen seçkide; kendimizi nerede ve neden evimizde hissettiğimiz HomeStatements'da, yeni bir şehirde yeni bir hayatın neye benzediği Shut up Moon'da yanıt buluyor. Taipe Recyclers, elden çıkarılmış ve yeni bulunmuş nesneler bağlamında mistik şehir gözlemlerini içerirken,  toplumsal ve ekolojik bilincin sıradanlıktan benzersizliğe kaymasındaki açgözlülük  Princess Disaster Movie ve YachaY 'da konu ediniyor. Garten & Schnaps biyografik ayrıntılarla örülürken, bir kadının kendi yaşamının dizginlerini ele alması Two Melons - Birth of an Artist'te ele alınıyor. Ginny, can sıkıntısı ve fırsatların varlığı ile eksikliğinin yarattığı etkiyi, Follow You ve Der verliebte Koch ise Dünyanın her yerinde ve yaşadığınız mahallede aşkın öngörülemezliği ve öngörülebilirliğini inceliyor. Programda ayrıca ses üzerinden animasyon formuna yoğunlaşan Three Suns  ile  sinema mekanizmalarını ve algısını zorlayan  Machine  de yer alıyor. 

 Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler programı kapsamındaki gösterimler, 8 Mart Çarşamba günü saat 19.00'da, 12 Mart Pazar günü ise saat 17.00'de gerçekleşiyor.mansur.yıldırım

3 Mart 2017 14:32

Gerçekten güzel düşünülmüş bir şey umarım festivallerde bu önemli günler hep yer alır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica