Gişede Lider Yine "Recep İvedik 5" posteri

3-5 Mart hafta sonu seyirci rakamlarına göre Recep İvedik, üçüncü Haftasını da lider kapatıyor ve bu durum bir bu kadar daha sürecek gibi gözükmekte. İlk ve ikinci hafta sonu 1.500.000 izleyici bandının üzerinde ya da biraz altında gezinen filmin bu hafta sonu seyirci sayısı 718.986. Bu durum tüm zamanlar rekorunun kırılmama ihtimalini biraz yükseltmiş durumda.

Listenin ikinci sırasında ise X-Men serisinin yeni filmi Logan bulunuyor. Hem seriyi sevenlere hem de drama türünün izleyicilerine hitap eden film harika bir açılışla 219.046 seyirciye ulaştı. Bu sayede film, tüm zamanların en iyi açlışına sahip yabancı filmleri listesinde de 37. Sıradan giriş yapmış oldu.

Üçüncü sıraya geldiğimizde ise Ferzan Özpetek'in son filmi İstanbul Kırmızısı ile karşılaşıyoruz. İddialı kadrosu ve İstanbul'u merkezine aldığı hikayesiyle salonlara iyi seyirci çeken filmi ilk üç gün 160.630 kişi izledi. Beklenenin üzerinde açılış yapan filmin toplam seyirci sayısının da iyi olması bekleniyor.

Dördüncü sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatından kesitler sunan ve yapım süreciyle adından çok söz ettiren Reis filmi var. İlk üç gün 67.580 kişiyi salonlara toplayan film beklenen hasılatın epey altında kalmış gözüküyor.

İlk beşe girebilen son film ise Karlar Kraliçesi 3: Ateş ve Buz. 44.277 kişiyi hafta sonu salonlara toplayan film, toplamda da 119.497 seyirci sayısına ulaşmış durumda. Bu filmle birlikte listenin ilk beş sırasındaki filmlerin Mars Dağıtım filmleri olduğunu ve vizyona bu anlamda damga vurduğunu belirtmek gerek.

Son Yorumlar (1)

mansur.yıldırım avatar mansur.yıldırım 07 Mart 2017 06:49:49

6

Mars dağıtım sektörü ele geçirmiş durumda ama en azından sektörü ayakta tutuyor buda bir başarıdır recep ivedik 5 umarım gişe rekorunu kırar logan ve istanbul kırmızısı beklenen gişe başarısı ama reis filmi şaşırttı beni hem kopya olarak iyiydi hemde 7 yaş üzeri girdi ama işte filmde seyirciyi salonlara çekecek star oyuncular yoktu film yaparken bunlara dikkat etmek gerek.

Yandex.Metrica