Bu Ay 10  Yerli Film Daha Vizyona Girecek posteri

3 Mart'ta gösterime giren Yağmurlarda Yıkansam, Reis ve Ferzan Özpetek'in son filmi İstanbul Kırmızısı ilk hafta sonu salonlara epey seyirci çekti. Özellikle iddialı kadrosuyla İstanbul Kırmızısı beklentilerin üzerinde bir iş yaptı. Ülkemizde elbette yerli filmler en çok izlenen filmler ve bu ay 10 film daha izleyici karşısına çıkacak:

10 Mart

Perde Ayn-ı Cin

Son kitabını yazmak için memleketi Antalya'ya giden Okan göz doktoru arkadaşı Levent'in ısrarı ile lazer ameliyatı olur ve gözlüklerinden kurtulur. Fakat, bu ameliyat sonrası görünmeyenleri de görmeye başlar ve korku dolu hikaye burada başlar. Ediz Günay'ın yönettiği filmde Orkun Özen, Uğur Dönmez ve Burcu Ayhan gibi isimler rol alıyor.

Deli Aşk

Deli Aşk, Maraş Dondurmacısı Ekrem'in, sevdiği kız Neşe'nin kalbini kazanmaya çalışırken başına gelen komik olaylara odaklanıyor.  Yönetmen Murat Kaman ve oyuncu Emrah Kaman'ın senaryosuna imza attığı, oyuncu kadrosunda Toygan Avanoğlu, Pelin Akil, Nilperi Şahinkaya, Şafak Pekdemir, Burak Çelik, Gülhan Tekin, Hakan Altun, Cem Yılmaz ve Zafer Algöz gibi popüler isimlerin yer aldığı filmin çekimleri geçen yılın son çeyreği içerisinde gerçekleştirilmişti. 

17 Mart

Tatlım Tatlım

Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ın yer aldığı, bir döneme damga vuran tiyatro oyunu Haybeden Gerçeküstü Aşk'ın sinema uyarlaması Tatlım Tatlım'dan ilk görseller yayınlandı. Modern bir ilişkiyi oldukça eğlenceli ve mizah yönü kuvvetli bir şekilde ele oyunun filmi de bu konsepte sahip. Tiyatro uyarlamasında tek çift olarak izlediğimiz hikaye bu sefer dört çift üzerinden anlatılıyor. Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği Tatlım Tatlım'ın oyuncu kadrosu oldukça iddialı ve tanınan yüzlerden oluşuyor: Aylin KontenteBüşra PekinGupse ÖzayŞebnem BozokluBülent Emrah Parlak, Çağlar ÇorumluFatih Artman ve Serkan Keskin. 

24 Mart

Beyaz Balina

Ali ve Vahap adındaki iki çocuğun hayatları Anadolu'nun ücra bir köyünde kesişir. Zamanla iki çocuk birbirlerini tanıdıkça, düşmanlıkları arkadaşlığa ve dostluğa dönüşecektir... Ali'nin okumaya başladığı ama bitiremediği 'Moby Dick' romanı bu iki bu köyde kafadarın tutkusuna dönüşür ama kitabı bulup okumak hiç de kolay değildir... Yönetmenliğini A. Uygur Öztürk'ün üstlendiği filmin gerçek hayattan esinlenen senaryosu ise Ozan Akıncı ve Sühan Bozdağ'a ait. Filmin oyuncu kadrosunda ise : Efe Karaman, Kaan Ürkmez, Erden Alkan, Umut Karadağ, Güneş Sayın ve Burak Çimen gibi isimler yer alıyor.

Geri Döndü

Melis 24 yaşında, üniversite mezunu bir genç kadındır. Günün birinde üniversite arkadaşı Tülay, Melis'i alıp eski üniversite arkadaşlarının partisine götürür. Ancak partiyi yapan kişi hala Melis'e takıntılı olan eski sevgilisi Uğur'dur. Kısa sürede aldığı sentetik maddelerin etkisiyle kendini kaybeden Uğur gecenin sonunda Melis'i öldürür. Aradan 1 ay geçtiğinde Melis'in ruhu bir hoca tarafından geri getirilir. Yönetmen koltuğunda Kamil Burak'ın oturduğu filmin kadrosunda İbrahim Vurmaz, Çağrı Tokalı, Fatih Özaşar, Gökhan Koç, Selin Selvi, Tayfun Sav, Belma Memati, Sancak Bayraktar, Fahri Yalçıner yer alıyor. 

Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu

Bir profesör birbirinden farklı güçlere sahip 3 tane çok akıllı oyuncak yapar: Nane, Limon ve Biber... Bir gün Nane'nin zaman makinesi özelliği bozulur ve Profesör'le Biber zamanın içinde kaybolurlar. Onları kurtarıp günümüze geri getirmek Nane ve Limon'un ellerindedir. Diğer arkadaşlarından da yardım isteyen ikili eğlenceli bir kurtarma operasyonuna imza atar. Günay Koker'in yönettiği filmde Balım Gaye Bayrak, Şahan Yıldırım, Seda Güven ve Anıl İlter gibi isimler rol alırken üç kahramanı Suzan Acun, Pelin Gülmez ve Yasemin Yeşil seslendiriyor. 

Sonsuz Aşk

Yönetmenliğini Ahmet Katıksız'ın üstlendiği romantik filmin senaristliğini ise Deniz Akçay Katıksız üstleniyor. Fahriye Evcen ve Murat Yıldırım'ı başlıca rollerde  izleyeceğimiz Sonsuz Aşk, modern bir aşk hikayesi anlatıyor. Kardeşi ile mutlu ve hayaller içerisinde bir hayat sürdüren Zeynep ile genç yaşta profesör olmuş Can isimli bir cerrahın tesadüfler sonucu birbirlerine aşık olma süreci filmin odak noktası. Tabii bu sürpriz aşk, beraberinde birçok engeli de yanında getirecektir.

31 Mart

Aşk Uykusu

Gökçe Bahadır ve Alican Yücesoy'u başrollerine yerleştiren Aşk Uykusu'nda Hasan Küçükçetin, İsmail Düvenci, Hande Subaşı ve Lale Başar gibi isimler de yer alıyor. Aldatma üzerine duygu yüklü bir hikayeye odaklanan filmin senaryosu Nilüfer Aydoğan'ın kaleminden çıkma. Aşk Uykusu'nun yönetmeni ise NisanAkman.

Mehmet Coşkundeniz'in aynı adlı romanından uyarlanan film, aldatılan bir kadının iç dünyasını yansıtıyor. Kocasına deliler gibi aşık olan Yonca eşinin onu aldattığını öğreniyor ve yıkımın eşiğine gelmiş evliliğini kurtarmaya çalışırken bir yandan da aldatılmanın psikolojik acısını atlatmaya çalışıyor.

Biz Size Döneriz

Doğa Can Anafarta'nın çektiği sezonun en iddialı romantik komedilerinden 'Biz Size Döneriz' ile sinemaseverlere farklı bir kapı açmaya hazırlanıyor. Olay örgüsünün farklı işlenişi ile de konuşulacak olan film, genç ve tanınmış oyuncu kadrosuna sahip. Hande SoralÇağlar ErtuğrulBestemsu ÖzdemirFırat AlbayramTarık ÜndüzTuğçe KurşunoğluCeyda KasabalıOsman AlkaşHaldun BoysalMurat Eken ve Yetkin Dikinciler geniş kadronun önemli isimleri. Üniversiteden henüz mezun olmuş altı yakın arkadaşın, hayata tutunma evresini ve İstanbul'a taşınarak iş bularak, hayatlarında ciddi adımlar atma hikayesinin anlatıldığı film, bu dönemde izleyen herkesin de kendine bir şeyler bulacağı olayları anlatıyor ve gerçekçi tespitlerde bulunuyor. Film, eğlenceli anların yanı sıra dramatik sonuçları da seyirciye aktarıyor.

Sarıkamış Çocukları

1915 yılında aynı köyde iki arkadaş olan Mehmet ve Yusuf babaları Sarıkamış'ta çeteciler tarafından öldürülür. İki çocuğun abisi ise Sarıkamış cephesinde savaştadır. Bir yolunu bulup abilerinin yanına cepheye gitmeye kararlı olan Mehmet ve Yusuf yaşadıkları köyden bir grup mehmetçiğin de cepheye gönderileceğini öğrenince bu kafileyle beraber yola çıkıp cepheye ulaşmaya karar verirler.Yönetmenliğini Can Ulkay ve Mutlu Karadoğan'ın beraber üstlendiği tarihi, savaş dramında Burç Kümbetlioğlu, Sılay Ünal, Cengiz Hayta, Yusuf Ata Yılmaz, Kayhan Yıldızoğlu, Sema Çeyrekbaşı, Altan Erkekli ve Ozan Ağaç kadroda öne çıkan isimler. Filmin senaryosu ise Ozan Ağaç ve Baykut Badem'e ait.

 

 

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica