"Kaygı" Berlin'den sonra ABD'de posteri

Sinemaseverlerin daha evvel En Heyecanlı Yeri adlı sinema programıyla tanıdığı Ceylan Özgün Özçelik'in yazıp yönettiği Kaygı, 67. Uluslarararası Berlin Film Festivali'nde açılışını yapmıştı. Filmin şimdiki durağı ise South by Southwest Film Festivali. 12 Mart günü festivalde ABD açılışını yapacak olan Kaygı'nın yeni bir posteri ve teaserı yayınlandı.

Film, geçmişini hafızasında arayan bir medya çalışanının öyküsünü anlatıyor. Komedi türündeki yapımlarla tanınan Algı Eke bu filmle birlikte ilk kez bir psikolojik gerilimde rol alırken Eke'ye; Özgür Çevik, Kadir Çermik, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy, Boncuk Yılmaz, İpek Türktan Kaynak ve Kerem Kupacı gibi isimler eşlik ediyor. 

 Film, daha hazırlık aşamasındayken başarılı senaryosuyla desteği arkasına aldı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ilk film yapım desteği, !f Istanbul Sundance Senaryo Lab'e seçilip New Directors FEST Pitching Forum'da ikincilik ödülü ve İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Anadolu Efes Özel Ödülü, Kaygı'nın aldığı ödül ve destekler olarak kayıtlara geçti.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica