Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bu Hafta 6 Yeni Film Vizyonda!

10 Mart 2017 10:08

Animasyon, yerli komedi, korku, biyografi, fanastik macera! Bu hafta bambaşka türlerde iddialı filmler vizyonda. Önceki haftalardan gösterimi devam eden sağlam yapımları da yine hesaba katarsak seçeneği bol bir hafta sinemseverleri bekliyor.

Animasyondan başlamak gerekirse iki yeni filmin karşımıza çıktığını görmekteyiz. İlki Ash Brannon'ın yönetmenliğini üstlendiği Süper Yetenek. Hayallerini gerçekleştirmek için kasabasından ayrılan Bodi'nin maceraları özellikle küçük izlşeyicileri salonlara bekliyor.

Bir diğer animasyon seçeneği ise Neşeli Dalgalar 2. İlk filmden tam 10 sene sonra gösterime girecek film, Dalgamanya'nın sörfçü penguenlerinin hikayesini anlatmaya devam ediyor ve izleyenlere keyifli anlar vaat ediyor.

Haftanın korku filmi ise yerli bir yapım olan Perde Ayn-ı Cin. Gözünden geçirdiği bir operasyon sonucu daha önce görmediği şeyleri görmeye başlayan ve korku dolu bir maceraya atılan Okan'ın hikayesinin anlatldığı filmin yönetmeni ise Ediz Günay.

Haftanın iddialı yapımlarından biri Kong: Skull Island. King Kong'un bu yepyeni uyarlamasının yönetmeni ise Jordan Vogt-Roberts. Tom Hiddleston, Brie Larson, John Goodman gibi başarılı oyuncuların rol aldığı Kong: Skull Island, gelişen teknolojinin de nimetleriyle oldukça iddialı duruyor.

Haftanın en çok hasılat yapması beklenen filmine gelince karşımızda Deli Aşk'ı görüyoruz. Emrah Kaman'ın yazdığı, Murat Kaman ve Murat Dündar'ın yönettiği film, sevgilisini geri kazanmak için bir çaba içerisine giren dondurmacı Ekrem'in hikayesine odaklanıyor. Cem Yılmaz, Zafer Algöz ve Hakan Altun gibi konuk oyuncularla zenginleşen film özellikle Kardeş Payı'nın tarzını sevenleri memnun edecek bir yapım olarak göze çarpıyor.

Haftanın en önemli ve eleştirmenlere göre en iyi filmi ise Neruda. Jackie ile yakın zamanda karşımıza çıkan yönetmen Pablo Larrain imzalı film, hem Pablo Neruda'nın hayatına odaklanan bir biyografi, hem de kedi fare oyununun sergilendiği bir polisiye. Louis Gnecco ve Gel Garcia Bernal'in başlıca rolleri paylaştığı film Neruda'ya yakışır şekilde de şiirsel. Yandex.Metrica