Ankara Uluslararası Film Festivali İddialı Geliyor posteri

Halkbank sponsorluğunda düzenlenen 28. Ankara Uluslararası Film Festivali, bol sürprizli programla 20-30 Nisan'da gerçekleştirilecek. Birbirinden iddalı ve sinemaseverleri memnun edecek filmleri programına alan festivalin sürprizleri filmler açıklandıkça devam ediyor. İşte önemli bölümlerin seyirciyi heyecanlandıracak filmleri: 

Anısına Bölümü

Yönetmen Michelangelo Antonioni "Passenger", Ingmar Bergman "Smiles of a Summer Night" filmleriyle anılacak. Yönetmen Abbas Kiarostami "Close up", Andrzej Wajda "Afterimage", Jacques Rivette ise "La Bande des Quatre" filmleriyle seçkide yer alacak.

Berlin'den Taze Taze

Berlin Film Festivali'nde gösterilen ve yarışan filmler, Ankaralı sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Berlin Film Festivali'nin açılışını yapan Etienne Comar'ın ilk filmi "Django", "Altın Ayı" kazanan Macar yönetmen Ildiko Enyedi'nin filmi "On Body and Soul", en iyi senaryo ödülüne layık görülen Sebastian Lelio imzalı "A Fantastic Woman" izleyiciyle buluşacak.

Bir Ülke: İspanya
 

David Trueba'nın "Living Is Easy with Eyes Closed", Luis Garcia Berlanga'nın "The Executioner" filmi izlenebilecek.

Bir Retrospektif

Senarist, yönetmen, romancı ve oyuncu Terence Davies'in en bilinen çalışmaları yer alacak. Seyirci beyaz perdede "Distant Voices", "Still Lives", "On of Time and the City", "A Quiet Passion", "The Long Day Closes", "Sunset Song", "Terence Davies Trilogy" filmlerini izleme şansı bulacak.

Körleşme

Ders niteliğindeki filmlerle "Sinema bizi ne zaman körleştirir, seyircinin bakış açısı ile kameranın bakış açısı örtüşmediğinde ne olur" sorularına yanıt aranacak. Bu bölümün öne çıkan filmleri arasında Kirsten Johnson imzalı "Cameraperson", Wim Wenders'in başyapıtı "Paris Texas", Stanley Kubrick'in unutulmaz eseri "A Clockwork Orange" da yer alıyor.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica