2007 Çamlıbel Şenliği posteri Bu yıl Fatih Akın’ın yönettiği Yaşamın Kıyısında filmi ile Cannes Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülüne aday gösterilen Tuncel Kurtiz, film ve dizi çalışmaları için ara sıra ayrılsa da yaşamını Kaz Dağlarında Çamlıbel köyünde sürdürüyor. Ailesi ile birlikte küçük otelinde konuklarını ağırlıyor, onlarla anılarını paylaşıyor, birlikte uzun doğa yürüyüşleri yapıyor. Yakın dostlarını çevresinde görmek isteyen usta aktör ilk olarak Kalan Müzik ile dünya çapında büyük başarılar kazanan Hasan Saltık ve ailesini komşusu yaptı ve Çamlıbel köyünün bu iki gönüllü hemşehrisi köyün geleneksel hayır yemeğini sanatla buluşturmak için kolları sıvadı.

Çamlıbel Köyü Muhtarı Mehmet Ali Kaya önderliğinde düzenlenen geleneksel hayır yemeği , bu yıl 17 Ağustos’ta başlayıp, 2 gün sürecek olan bir şenliğe dönüştürülüyor. İmece usulü ile kazanlarda etler, keşkekler, pilavlar pişiyor, büyük tavalarda patatesler kızarıyor, aşureler kaynatılıyor ve Cuma öğle saatlarinde tüm köye ve yolu oralara düşen herkese açık büyük sofralar kuruluyor.

Geçtiğimiz yıllarda Cihat Aşkın, Reyent Bölükbaşı, Sema, Sibel Köse, Sarp Maden gibi müzisyenler, Yavuz Tanyeli, Bedia Dipşo, Mehmet Güleryüz, Muzaffer Akyol gibi ressamların katıldığı şenliğin bu yıl programında 17 Ağustos akşamı Neşet Ertaş bir konser verecek, 18 Ağustos akşamı ise Tuncel Kurtiz ve Sema bir çello ve bir kontrabas eşliğinde Şeyh Bedreddin Destanı’nı sergileyecekler.

www.zeytinbagi.com

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 13:10:03

6

yerel şenlikler de artık göz alıcı olmaya başladı

Yandex.Metrica