Önümüzdeki Hafta 3 İddialı Yerli Film Vizyonda posteri

Cuma günü 3 iddialı yerli yapım vizyona giriyor. Bunlardan ilki Sarıkamış Çocukları. Can Ulkay ve Mutlu Karadoğan'ın yönetmenliğini üstlendiği film, Sarıkamış'ta cepheye doğru bir yolculuğa çıkan Mehmet ve Yusuf'un hikâyesini ele alıyor. Yıl 1915'tir, Mehmet ve Yusuf babalarının Sarıkamış'ta yaşadıkları köyde çeteciler tarafından öldürülmesinden sonra Sarıkamış cephesinde savaşan abilerine ulaşmanın yollarını ararlar. Cepheye, yaşadıkları köyden bir grup mehmetçiğin gideceğini öğrenince mehmetçikle beraber yola çıkıp cepheye ulaşmaya karar verirler.

İkinci iddialı yapım ise Aşk Uykusu. Gökçe Bahadır ve Alican Yücesoy'un başrolünde yer aldığı Aşk Uykusu, aldatılan bir kadının mücadelesini odağına alıyor. Karakterimiz, dağılan evliliğini toparlamak ve eşini tekrar elde etmek için uğraşırken bir yandan da aldatılmanın psikolojik yıkıntısından kurtulmaya çalışıyor. İlişkileri de masaya yatıran film, oldukça yoğun bir duygu barındırıyor ve türü sevenler için önemli bir seçenek anlamına geliyor. Filmin senaryosu Nilüfer Yenidoğan Özmekik'e ait. Yönetmen koltuğunda ise Nisan Akman oturuyor.

Cuma vizyona girecek son yerli filmimize gelince karşımızda Biz Size Döneriz'i görüyoruz. Doğacan Anafarta'nın senaryosunu kaleme alıp yönettiği Biz Size Döneriz, izleyiciye romantik ve eğlenceli bir gençlik filmi vadediyor. Bir iş görüşmesi en fazla ne kadar kötü gidebilir? İş görüşmesine gidip iş görüşmemeyi başarmak mümkün müdür? 4 TL benzinle bir araç ne kadar yol gidebilir? Ya da sadece gidebilir mi? Bir insan kendisine hiç dönülmeden "Biz size döneriz." cevabını en fazla kaç kez duyabilir? İş bir aşk mıdır yoksa aşk bir iş midir? Filmde, işte bunlar gibi, insanlığın yüzyıllardır kendi kendine sorduğu birçok sorunun cevabı aranıyor.

Son Yorumlar (1)

bltszlk avatar bltszlk 28 Mart 2017 15:30:28

3'üde çok güzel konulu olan filmler.Gişede başarılar dilerim.

Yandex.Metrica