Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

"Uçan Süpürge" İçin Geri Sayım Başladı

28 Mart 2017 16:55

1998 yılından bu yana kadın sinema emekçilerinin  görünürlüğüne dikkat çekerek toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen, Türkiye'nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali için bu yıl da geri sayım başladı!

Her yıl düzenli olarak Mayıs ayında programlanan organizasyon bu yıl da 20 - 23 Mayıs tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak. Festival, 20. yaşını 20 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde aynı gün yapacağı film gösterimleriyle kutlamaya hazırlanıyor. Festival bu yıl 20. yılını kutlayan bir diğer kadın kuruluşu KAMER'in iş birliğinde Adıyaman, Ağrı, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Hakkâri, Kars, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Tunceli, Van'da, Kadın Platformu'nun iş birliğinde Çanakkale'de, Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin desteğiyle Edirne'de, Karya Kadın Derneği'nin desteğiyle Muğla'da, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin desteğiyle İzmir'de, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı'nın iş birliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde seyircileriyle buluşacak.

Uçan Süpürge festival ekibi yapacağı bu geniş organizasyonun ilk buluşmasını 18-19 Mart tarihleri arasında Alman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği "Birlikte Festival Yapıyoruz" temalı etkinlikle başladı. Uçan Süpürge festival ekibi illerde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapacağı organizasyonun planlamasını 20 ilden kadın örgütleriyle birlikte yaparken, etkinliğin bu yılki konsept fikrini de Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle belirledi. İlk öğrenci buluşmasını Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle 10 Mart 2016 tarihinde gerçekleştiren festival ekibi, ikinci olarak da 16 Mart 2016 tarihinde Başkent Üniversitesi öğrenci topluluğu HeforShe ekibi ile bir araya geldi.

 Yandex.Metrica