"Baba" Sahne Açıldı  posteri

Şevket Çoruh'un birikimlerini yatırarark açtığı ve Müjdat Gezen'e göre kahramanlık yaptığı "Baba Sahne" düzenlenen bir geceyle açıldı. 17 Milyon TL'ye mal olduğu söylenen ve Şevket Çoruh'un otomobillerini ve evlerini satıp, üzerine bir de kredi çekerek açtığı belirtilen Baba Sahne açılışına ünlüler de akın etti ve Çoruh'u yalnız bırakmadı.

Gecenin sürprizi ise Müjdat Gezen'den geldi. Gezen, tiyatronun efsanelerinden ve geleneksel tiyatronun son temsilcisi olan İsmail Dümbüllü'nün kendisinde olan fesini Şevket Çoruh'a devretti. Bu devir sırasında konuşan Gezen, "Ben Şevket'e dediğimi yap, yaptığımı yapma demiştim. Dinletemedim. Onun yaptığı kahramanlık. 6 ay çalışıp 12 ay maaş ödeyecek." dedi.

10. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri'nin de sahiplerini bulduğu töreni İlker Yarık sundu. En İyi Kadın Oyuncu Demet Evgar, ödülünü Mustafa Alabora'dan alırken; En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Aliye Uzunatağan, Erdal Beşikçioğlu adına menajerine takdim etti. En İyi Yazar ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazanan Ferhan Şensoy, oyunu nedeniyle geceye katılamazken ödüllerini Şensoy adına Ortaoyuncular'ın müdürü Mustafa Gültekin aldı.

Son Yorumlar (1)

bltszlk avatar bltszlk 03 Nisan 2017 11:09:41

7

Şevket Çoruh'un tiyatro ve ödül almasına sevindim..Herkesin ödül almasına sevindim.Tebrikler...

Yandex.Metrica