Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

TRT'den Dev Arşiv Hareketi

4 Nisan 2017 10:55

1968 yılında yayın hayatına başlayan ve birçok tarihi olaya tanıklık etmemize vesile olan TRT, bu arşivinin büyük bir kısmını halka açtı. Hiçbir üyelik olmadan www.trtarsiv.com üzerinden erişilebilen arşivde siyasetten spora, müzikten elenceye yüzlerce eski progarmın arşivi bulunuyor.

Eski dizilere ve süreli yayınlara da ulaşabilip nostalji imkanı sağlayan arşiv, Türkiye siyasetinin önemli anlarının yayınlarını ve siyasetçilerin açıklamalarını da arşiv hizmetiyle bizlere sunuyor. Geçtiğimiz Cuma günü duyurusu yapılan ve ardından hizmete giren proje yoğun ilgi görüyor.AlınYazısı

4 Nisan 2017 16:49

Çok güzel bir o kadarda çok geç kalınmış bir uygulama hayata geçti. Sizde çok iyi bilirsiniz ki merakımız Yeşilçam Türk Sineması arşivi. Bir film setindeki görüntüler ve kamera arkasındaki yönetmenle yapılan röportaj tam bir arşiv niteliğinde. Sürekli güncellemeler Trt tarafından yapılacakmış. Trt bu ülkenin bütün değerlerini halka tanıtan ve meşhur olma yollarını açtığını varsayarsak arşivin ne kadar devasa oluşunu sizde tahmin edersiniz. Uygulamayı hayata geçiren kurum ve kuruluşlara teşekkürler.

Cevap Yaz

MGUNAY

4 Nisan 2017 11:57

Tebrikler darısı diğer şirketlere.

Cevap Yaz

bltszlk

4 Nisan 2017 11:18

TRT'den dev Arşiv'den Bizim Evin Halleri,Ferhunde Hanımlar ve Bizim Mahalle adlı dizileri yayınlarsa çok sevinirim.Arşiv'de Gezi,Türkü,Komedi,Show,.Yerli dizi ve Rahmetli Adile Teyze ve Kuzucukları programları mevcut.Gün geçtikçe daha çok açarlar arşivini.Arşivi beğendim çok güzel.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica