Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

36. İstanbul Film Festivali Açılış Töreni Bu Akşam!

4 Nisan 2017 11:10

36. İstanbul Film Festivali, bu akşam 20.30’da TİM Show Center’da düzenlenecek bir açılış töreniyle başlıyor. Açılış töreninde festivalin bu yılki Sinema Onur Ödülleri de sahiplerini bulacak.

İstanbul Film Festivali tarafından sinemaya gönül ve emek veren isimlere verilen Sinema Onur Ödülleri’nin bu yılki sahipleri: Yeşilçam’ın en üretken senaristlerinden Barış Pirhasan, doğal ve incelikli oyunculuğuyla Selma Güneri, değerli sinema ve tiyatro oyuncusu Macit Koper, Yeşilçam’ın altın döneminden günümüze uzanan filmografisiyle sinemamızın görsel diline önemli bir katkısı olan usta görüntü yönetmeni Çetin Tunca.

Richard IIIYüzüklerin EfendisiX-Men filmlerindeki rolleriyle akıllara kazanan oyuncu Sir Ian McKellen da festivalin onur konuğu olarak bulunacağı açılış töreninde Sinema Onur Ödülü’nü teslim alacak.

36. İstanbul Film Festivali’nin Sinema Onur Ödülleri’nin bir diğer sahibi ise, sinema tutkusunu paylaşmak ve yeni kuşaklara aktarmak adına kurduğu Mithat Alam Film Merkezi’yle ülkemizin kültür ortamına benzersiz katkılarda bulunan, geçtiğimiz Kasım ayında kaybettiğimiz değerli eğitmen Mithat Alam. Mithat Alam’a ödülü, hayatını kaybetmeden kısa süre önce sunuldu.

image

Açılış filmi olan Lodos’un gösterimiyle gece son bulacak. Fırtınası hiçbir zaman eksik olmayan Yunanistan’da çocuk olmayı anlatan filmin yönetmeni Tassos Boulmetis ve oyuncular Giannis Niaros ve Hara-Mata Giannatou da açılış töreninde bulunacak.bltszlk

4 Nisan 2017 11:39

Sinema Ödül Festivali Törenler'i iyi olan kazansın.Herkese başarılar dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica