Cennet Filminin Çekimleri Sona Erdi posteri Yönetmenliğini ve yapımcılığını Biray Dalkıran’ın yaptığı filmin oyuncu seçimlerini Mandalina Casting yaparken, cast direktörlüğünü de Mandalina Casting’in yöneticileri Canda Karikutal ve Temmuz Karikutal üstlendi. Engin Altan Düzyatan, Zeynep Papuççuoğlu, Yaprak Dökümü dizisinde Necla karakteri ile tanıdığımız Fahriye Evcen, Şendoğan Öksüz ve Mehmet Birkiye’nin başrollerini paylaştığı filmde, Aytaç Ağırlar, Tülay Bekret, Cüneyt Sayıl gibi isimlerde filmde rol alan önemli oyunculardan.

27 çekim gününde tamamlanan filmin %80 ini doğa harikası olan Şile nin en güzel yerlerinde, geri kalan cennet ve uçma planları için ise platolarda 5 gün geçirildi. Günde 18 saat süren çekimlerin plato aşamalarında bir ilk gerçekleşti ve uçma sahnelerinin inandırıcı olması için ilk defa 4 düzenek aynı anda kuruldu.Bu Harry Potter filminde kurulan düzenekle aynıydı.

Bunun dışında filmin genelinde 20 dakikadan fazla bulunan hayal ve cennet sahneleri için Türkiye den ve İngiltere’den bir özel efekt ordusu çekimlerde yönetmen Biray Dalkıran’la koordineli olarak çalıştı.

İngiltere den gelen özel efekt grubu Türkiye de bu kadar kapsamlı bir projenin olması ve bu kadar profesyonel bir ekibin bulmasına oldukça şaşırdığını ve Yönetmen Biray Dalkıran dan etkilendiğini bildirdiler. 15-35 yaş seyircinin şimdi den merak ettiği film 04 Ocak ta vizyona girecek. Filmin dağıtımını ise 35mm Filmcilik yapacak.

Filmin tarihini özellikle Biray Dalkıran 05 Ocak ın kendisinin doğum günü olması nedeni ile tercih etmiş.

Yoğun ve zorlu çekimler süresince aksilikler ekibin peşini bırakmadı.Yönetmen Biray Dalkıran’ın aracı Şile yolunda ki kazada ağır hasar alarak kullanılamaz hale geldi.Filmin başrol oyuncularından Engin Altan Düzyatan çekimler sırasında başından yaralandı.Şile Devlet Hastanesinde kafatası röntgeni çekilen Düzyatan’ın durumunun iyi olduğu söylendi.Diğer başrol oyuncusu Zeynep Papuççuoğlu çenesine aldığı darbe sonucu hastaneye kaldırıldı.Tüm bu yoğun ve zorlu günler sonucunda çekimlere 2 gün ara vermek zorunda kaldıklarını söyleyen Biray Dalkıran “yaşanan tüm uğursuzluklara rağmen bu film hepimizin uğuru olacak” dedi.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 13:06:03

6

kapsamlı ve geniş bir vizyonu olan film. izleyeceğim

Yandex.Metrica